2017-09-22; 10:51 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13183424
Šiandien apsilankė: 4157
Dabar naršo: 101Pranešimai spaudai
Įvyko kasmetinis švietimo įstaigų vadovų pasitarimas

Tradiciškai prieš nuskambant pirmajam skambučiui, susirinko visi Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų vadovai į pasitarimą, kuriame išsakyti sveikinimai, švietimo aktualijos, pristatytos numatomos naujovės, „Emocinio intelekto lavinimo“ projekto įgyvendinimo galimybės ugdymo įstaigose bei mokyklos įvaizdžio formavimo ypatumai.

Pasitarimo pradžioje skambėjo muzika bei deklamuotos eilės, vėliau sveikinimo žodį tarė laikinai mero pareigas einanti Irena Lunskienė ir savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Valančius.

Po sveikinimo žodžių savo pranešimą skaitė Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriaus vedėja Asta Vaznienė. Vedėja informavo apie pokyčius: 10 dienų pailgėję mokslo metai, skatinimas patyčių prevencijos, pradinukai bus mokomi informatikos, sveikatos, lytiškumo, šeimos kūrimo, saugumo, krašto gynybos programos moksleiviams bei atsiras brandos darbai abiturientams.  Pateikta ir preliminari mokinių skaičiaus statistika – iš viso apie 200-300 mažiau mokinių nei pernai, 20 pirmokų mažiau nei pernai, 15 priešmokyklinukų mažiau nei pernai, tačiau ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičius vis dar išlieka labai didelis – 1800. Taip pat šiais mokslo metais duris atvers dvi naujos ikimokyklinukų grupės: viena iš jų Mokolų mokykloje-darželyje, o kita lopšelyje-darželyje „Nykštukas“. Vėliau Marijampolės savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Vygantas Dilys pristatė informaciją apie Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo pakeitimo įsakymą.

VšĮ „Meda project“ direktorė Eglė Veršininienė pristatė galimybę kiekvienoje mokykloje vykdyti užsiėmimus šeimai – piešimą ant vandens. Ji teigia, jog tokie užsiėmimai padeda šeimai emociškai suartėti, bendrauti ir išspręsti esamas problemas.

Galiausiai pranešimą apie „Mokyklos veidą: apie kokį svajojame ir kaip jį susikurti?“ skaitė „Šviesos“ leidyklos viešųjų ryšių vadovė, publicistė, lektorė Rūta Latinytė. Savo pranešime ji kalbėjo apie socialines medijas ir kaip čia turėtų kurti savo asmenybę mokytojai bei švietimo įstaigų vadovai. Ji teigė, kad „kiekvieną norimą ištransliuoti žinutę reikia apsvarstyti, nes socialinės medijos yra kaip laikraštis, kurį perskaito daugelis žmonių“. Taip pat patarė peržiūrėti savo senesnius pranešimus ir juos tiesiog ištrinti, jei šie pasirodė netinkami. Dėmesys turėtų būti atkreiptas ir į profilio nuotrauką – ji turėtų būti etiška ir reprezentuojanti mokytoją.

Viešųjų ryšių tarnyba

Odetos Černauskaitės nuotraukos

 

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus