2014-07-22; 14:21 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
English

Neįgaliesiems

 
Į pradžią   

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖ

 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai
 
 
 Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

 

Statistika nuo 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 5520771
Šiandien apsilankė: 13745
Dabar naršo: 27


 
 
Pranešimai spaudai
Marijampolėje duris atvėrė Psichikos dienos stacionaras

Rugsėjo 20 d. Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centre duris atvėrė pirmasis Sūduvos krašte Psichikos dienos stacionaras, įrengtas iš Europos Sąjungos lėšų įgyvendinus projektą. Stacionaro atidaryme dalyvavo Seimo narys Juozas Olekas, Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, Marijampolės ligoninės direktorė Audronė Kuodienė ir daugiau su šio stacionaro būsima veikla susijusių medikų, kitų sričių specialistų, rangos darbus vykdę projektuotojai ir statybininkai.

Po gausių sveikinimų susirinkusieji turėjo progą apžiūrėti stacionaro patalpas, kurios užima beveik puspenkto šimto kvadratinių metrų senosios poliklinikos pastate Bažnyčios gatvėje. Čia įrengta registratūra, gydytojų ir psichologo kabinetai, procedūrų kabinetas ir palatos, psichoterapijos kabinetas, muzikos ir šviesos terapijos, meno terapijos kabinetai pacientų užimtumui ugdyti. Kaip sakė Pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Regina Čiuplevičienė, čia bus taikomas modernus pacientų gydymo būdas. Psichikos sveikatos paslaugų pacientai čia galės atvykti ryte, o vakare – grįžti į namus. Taip sergantiesiems suteikiama galimybė gyti neatitrūkstant nuo jiems įprastos aplinkos, taip pat palengvinama sergančiuosius globojančių šeimos narių kasdienybė, suteikiant jiems atokvėpį ir galimybę dirbti įprastą darbą.

Mokymų, konsultacijų metu pacientai bus mokomi atpažinti savo jausmus ir įveikti psichologines krizes, sužinoti aktualias gydymo ir reabilitacijos naujienas. Be įprastų gydymo būdų bus taikoma ir šviesos, meno, judesio, muzikos terapija, audiovizualinė relaksacija. Psichikos dienos stacionare vienu metu galės gydytis 12 pacientų. Juos turės teisę nukreipti gydytojas psichiatras ar šeimos gydytojas. Pacientų laukiama iš visos Marijampolės apskrities. Čia dirbs specialistų komanda: gydytojas psichiatras, gydytojas psichoterapeutas, medicinos psichologas, slaugytojas, socialinis darbuotojas. Komandai vadovaus patyręs gydytojas psichiatras Arūnas Jasionis.

Projekto įgyvendinimas atsiėjo daugiau kaip 1 mln. Už šias lėšas buvo pertvarkytos ne tik patalpos, bet ir supirkti tam pritaikyti baldai, kita įranga. Architektūrinį patalpų atnaujinimo projektą parengė projektuotojas Raimundas Petrikaitis, dirbantis UAB „Ugira“ vadovu. Projektuotojų idėją realybe pavertė UAB „Alvarsas“ (vadovas Vytautas Adaškevičius).

Įkurti Sūduvos sostinėje Psichikos dienos stacionarą pirmoji mintis kilo Savivaldybės merui Vidmantui Braziui dar 2009 m. svarstant investicijų klausimus Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdyje. Tokius dienos stacionarus jau kuris laikas turi Vilnius, panašus centras šių metų balandį atidarytas ir Kaune.

Aurelija BaniulaitienėViešųjų ryšių tarnybos vedėja

A. Baniulaitienės nuotraukos

Juostelę kirpo šeimininkai, projektuotojai  ir svečiai Naują gydymo įstaigą laimino vyskupas JE Rimantas Norvila Nauju dienos stacionaru džiaugiasi gydytojas A. Jasionis ir jo komanda (kairėje) Audiovizualinės relaksacijos kabinetasAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

Skelbiame tik peržiūrėtus komentarus

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 


PRISIJUNGTI gyventojams
VIDEO transliacijos


2014 m. DAUGIABUČIŲ NAMŲ MODERNIZAVIMAS
INTERESANTŲ PRIĖMIMAS
PARANKINĖ INFORMACIJA
NAUJI AKTUALŪS TEISĖS AKTAI
VIEŠASIS SVARSTYMAS
EISMO TVARKARAŠČIAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA

ES parama

Strateginiai planai

Bendrasis planas

Vandentvarka

Šilumos ūkis

Investuokite

Lietuvių kalba

Nuotraukų galerija  
Nuotraukų galerija 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
    
 
  Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
© 2012. Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus