2014-07-26; 20:11 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
English

Neįgaliesiems

 
Į pradžią   

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖ

 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai
 
 
 Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

 

Statistika nuo 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 5603953
Šiandien apsilankė: 17949
Dabar naršo: 32


 
 
Pranešimai spaudai
Marijampolėje lankėsi šalies kultūros ministras Šarūnas Birutis

Vasario 8 d. Marijampolės forumų organizatorių - „ARVI“ įmonių grupės, Baltijos agroverslo instituto, VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ - kvietimu lankėsi naujasis Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis. Pagrindinis ministro vizito Sūduvos sostinėje tikslas buvo dalyvauti pirmajame šių metų forume „Ar Lietuva – kultūringa šalis? Naujojo šimtmečio iššūkiai“.

Prieš forumą ministras susitiko su savivaldybės meru Vidmantu Braziu, mero pavaduotoju Sigitu Valančiumi, administracijos direktoriumi Metu Ražinsku, kultūros įstaigų vadovais, specialistais ir aptarė kultūros įstaigų administravimo, finansavimo, aktualiausius kultūros politikos įgyvendinimo savivaldybėje klausimus. Dėkodamas už išsakytas mintis kultūros ministras Š. Birutis pažadėjo pirmiausia siekti, kad kultūra atsirastų Vyriausybės prioritetiniuose planuose, būtų sprendžiamos kultūros sferos finansavimo problemos. „Džiaugiuosi išgirdęs problemas, kurios, kiek teko girdėti, būdingos ne tik jūsų, bet ir kitų regionų kultūrai. Stengsiuosi išklausyti kultūros bendruomenės nuomonę ir sieksiu, kad šalies kultūros politikos procesuose aktyviai dalyvautų kultūrai atstovaujantys žmonės. Esu įsitikinęs, kad kultūra privalo gauti tinkamą finansavimą tiek iš valstybės biudžeto, tiek Europos Sąjungos lėšų. Šiais metais Lietuvos kultūrai biudžete numatyta tik 19 mln. Lt, nors minimaliais skaičiavimais kultūros sričiai reikėtų kasmet po 200 milijonų, kad galėtume sutvarkyti nors jau pradėtus renovuoti, statyti kultūros objektus, tinkamai finansuoti vykstančius puikius kultūros projektus. Kai Vyriausybė išgirs ir deramai pradės vertinti kultūrą, pasieksime teigiamų rezultatų,” - sakė ministras.

Ministras Š. Birutis ir jį lydėjusi patarėja Dalia Vencevičienė apžiūrėjo Kultūros centro patalpas, veikiančias parodas, buvo maloniai nustebinti sužinoję apie nuolat čia vykstančių renginių įvairovę bei pasidžiaugė matydami jų apsilankymo vakarą gausiai į koncertą besirenkančiais marijampoliečius. Savo vizitą Marijampolėje ministras suspėjo įamžinti bendroje nuotraukoje su miesto vadovais ant pernai rugsėjo mėnesį prie Kultūros centro pastatyto primadonai Violetai Urmanai skirto suoliuko, kukliai autoriaus skulptoriaus Kęstučio Lanausko pavadinto „Urmanavičiūtės suoliuku“.

Vėliau kultūros ministras kartu su kitais forumo svečiais - LRT laidų vedėju, kultūros antropologu, knygos apie lietuvių tapatybę „Istorija ir mitologijos“ autoriumi Virginijumi Savukynu, režisieriumi, kino aktoriumi Vytautu Balsiu pabandė atsakyti į pagrindinį diskusijos klausimą „Ar Lietuva – kultūringa šalis?. Tradiciškai forumui vadovavęs signataras Algirdas Kumža kvietė dalyvius ne tik išsakyti skirtingas įžvalgas apie kultūrą, bet ir pateikti savo nuomonę, kaip lietuviai suvokia kultūrą, kokią vietą ji užima mūsų gyvenime ir ko trūksta, kad menininkai ir kultūros specialistai būtų deramai įvertinti. Forumo metu buvo surengta tiesioginė videokonferencija su Niujorke (JAV) gyvenančiu lietuviu menininku Ray Bartkumi ir jo bičiuliu avangardinės muzikos kūrėju ir atlikėju Fast Forward‘u. Forumo dalyviai aktyviai diskutavo apie kultūros vietą tarp valstybės prioritetų, požiūrį į kultūrą, jos finansavimo aktualijas, kultūros svarbą visuomenės gyvenime, apie tai, ko trūksta, kad kultūra būtų deramai įvertinta valstybės vadovų, o dirbantys kultūros srityje jaustųsi esantys reikalingi formuojant valstybės įvaizdį. „Šiandien daugelis skirtingai suprantame kultūros reikšmę mūsų gyvenime, tačiau privalome suprasti, kad tai labai svarbu asmenybės ir valstybės glaudžiai „draugystei“. Kultūra – tai nėra tik spektaklis, koncertas ar knyga. Kultūra – tai visuma to, kaip mes suprantame savo identitetą ir savo vietą regione, šalyje ir pasaulyje. Kultūra privalo tapti valstybės prioritetu“, – forumo metu sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Vienas iš forumo iniciatorių, įmonės „ARVI" ir ko plėtros strategijos vadovas Justas Kučinkas diskusijos metu išsakė nuomonę, kad kultūra turėtų būti žmogaus prigimtinės vertybės, padedančios mąstyti, formuojančios jo pasaulėžiūrą. „Finansavimas galbūt ne visada yra svarbiausias kultūros pagrindas, svarbu, kad būtų ugdoma asmenybė, menininkui būtų sudarytos galimybės augti, kad kiekvienas pilietis surastų savo vidinį pasaulį išreiškiančią kultūros sritį“,- sakė šiuo metu filosofijos doktorantūros studijas tęsiantis J. Kučinskas.

Savo nuomonę apie kultūros svarbą regionų identiteto išsaugojimui, įtaką visuomenės narių pilietinės, tautinės, valstybinės savimonės formavimuisi išsakė visuomenės atstovai Vytautas Gaulia, Kęstutis Subačius, Gedeminas Kuncaitis, Gintaras Skamaročius, nuolat dalyvaujantys šiuose forumuose.

Forumas tradiciškai sulaukė didelio marijampoliečių ir regiono bendruomenės susidomėjimo. Jame be pagrindinių diskusijos dalyvių renginyje dalyvavo ir šio forumo mecenatas, verslininkas ir įmonių grupės „Arvi“ prezidentas Vidmantas Kučinskas, architektas Algirdas Kaušpėdas, politologas Lauras Bielinis, savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, verslininkai, visuomeninių organizacijų, kultūros, švietimo, jaunimo atstovai.

 

 

Danguolė Micutienė
Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė

D. Micutienės nuotraukos

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

Skelbiame tik peržiūrėtus komentarus

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 


PRISIJUNGTI gyventojams
VIDEO transliacijos


2014 m. DAUGIABUČIŲ NAMŲ MODERNIZAVIMAS
INTERESANTŲ PRIĖMIMAS
PARANKINĖ INFORMACIJA
NAUJI AKTUALŪS TEISĖS AKTAI
VIEŠASIS SVARSTYMAS
EISMO TVARKARAŠČIAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA

ES parama

Strateginiai planai

Bendrasis planas

Vandentvarka

Šilumos ūkis

Investuokite

Lietuvių kalba

Nuotraukų galerija  
Nuotraukų galerija 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
    
 
  Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
© 2012. Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus