2014-12-22; 14:38 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
 
Į pradžią   

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖ

 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai
 
 
 Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Dienos klausimas
Ar patinka kalėdinė eglė?
Labai patinka
Patinka
Nei patinka nei nepatinka
Nepatinka
Labai nepatinka
klausimas_bot


Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 7081534
Šiandien apsilankė: 3710
Dabar naršo: 59


 
 
 
Pranešimai spaudai
Marijampoliečiai Kaziuko mugėje Vilniuje gausiai ir nuotaikingai garsino Sūduvos kraštą

Tradicinėje Kaziuko mugėje kovo 1-3 dienomis gausiai besilankantiems svečiams nuotaikingą įvairiapusę programą pristatė ir šių metų Sūduvių dienų dalyviai: Marijampolės savivaldybės tautodailininkai, amatininkai, kulinarinio paveldo puoselėtojai, menininkai, meno mėgėjų kolektyvai, pasveikinti mugės šeimininkų atvykusi savivaldybės atstovų delegacija.

Sūduvių dienos Vilniuje prasidėjo penktadienį. Lietuvos Respublikos Seime vyko diskusija, kurioje Seimo ir regiono plėtros tarybos nariai, valstybės institucijų, savivaldybių atstovai, kraštiečiai aptarė Sūduvos regiono plėtros klausimus. Kultūrinę renginių programą pradėjo profesionalių dailininkų ir jaunųjų krašto menininkų parodų pristatymai. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje buvo atidaryta regiono vaikų kūrybos paroda „Žvilgsnis į Sūduvą“, kurioje pristatyta per 50 jaunųjų marijampoliečių įvairia technika sukurtų darbų, vyko meninis vyksmas „Skaitome ir piešiame Mašiotą“. Vilniaus rotušėje iškilmingai atidaryta Sūduvos krašto profesionalių dailininkų paroda „Vilnius – vartai į Suvalkiją“. Dailininkų sukurti darbai taip pat eksponuojami Lietuvos dailininkų sąjungos „Arkos“ ir Šv. Jonų gatvės galerijose. Parodose pristatyti Marijampolės savivaldybės dailininkų Jūratės Preikšienės, Eglės Ambraziūnaitės, Justino Prakapo, Kęstučio Balčiūno, Egidijaus Bičkaus, Jolitos Bičkienės, Neringos Krivičienės, Eglės Jasiūnienės, Marijaus Balčiaus, Skirmantės Makarevičienės, Vaclovo Vekeroto, Aušros Staugaitytės-Tekorienės, Aušros Šuliokienės, Aurimo Kadūno, Vyto Kavaliausko darbai. Sūduvių kūriniais vilniečiai ir miesto svečiai dar galės grožėtis iki kovo 22 dienos. Vakare Vilniaus mokytojų namų svetainėje surengtas vakaras „Sūduva – knygnešystės centras: V. Kudirka, „Sietyno“ draugija“, kuriame gausiai susirinkę Sūduvos krašto literatūrinio palikimo gerbėjai, kultūros istorikai susipažino su Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos parengta medžiaga apie „Sietyno“ draugiją ir Marijampolės krašto knygnešius, stebėjo dokumentinį filmą „Dr. Vinco Kudirkos gyvenimo ir kūrybos apžvalga“, čia skambėjo dainos apie Sūduvą. Didelio susidomėjimo sulaukė leidyklos „Piko valanda“ išleistų knygų apie Sūduvą ekspozicija.

Šeštadienį Vilniaus arkivyskupijos vyskupas augziliaras Arūnas Poniškaitis Arkikatedroje aukojo Šv. Mišias už Sūduvos krašto žmones. Po Mišių Marijampolės delegacija kartu su kitų regiono savivaldybių atstovais, pasipuošę heraldika, lydimi mėgėjų teatrų personažų, įsijungė į teatralizuotą karnavalinę Kaziuko mugės eiseną, kuri, lydima vilniečių sveikinimų, atkeliavo į Rotušės aikštę. Tradiciškai vidurdienį vyko Sūduvių dienų atidarymas, kurio metu skambėjo Marijampolės savivaldybės mero Vidmanto Brazio sveikinimai, buvo garbingai perduota ketvirtųjų Regionų dienų Vilniuje organizatorių krivulė. Po atidarymo visą dieną Jakštienės prekybos ir pynimo iš vytelių įmonės šeimininkai, liaudies meistrai V. Striuogaitis, K. Kvainauskas, UAB „Gandas“ savinininkė A. Kisnieriūtė, akvarelės meistras E. Končius demonstravo savo gaminius, tautinio paveldo gamintojai V. ir A. Žemaičiai su pagalbininkais lankytojus malonino įvairiais skanėstais, o į bendrą šventinę programą įsijungę Marijampolės tautinių šokių kolektyvas „Jotvingis“ (vad. A. Kvietkauskienė), Taukaičių kaimo kapela „Sūduva“ (vad. L. Penkaitis), folkloro kolektyvas „Žibinyčia“ (vad. Ž. Rutkauskas), Baraginės kaimo kapela „Svaja“ (vad. A. Maziliauska) į Rotušės aikštę sūduvių aplankyti užsukusiems kraštiečiams, vilniečiams ir sostinės svečiams dovanojo nuotaikingą koncertą. Rotušės aikštėje buvo galima pamatyti ir vizualinę projekciją vaizdo ekrane „Marijampolės panorama“. Marijampolės kraštotyros muziejus kvietė įsiamžinti bendroje nuotraukoje su miesto įkūrėjais grafais Butleriais, nusikaldinti suvenyrinę monetą.

Popietę Vilniaus mokytojų namų svetainėje iš Sūduvos krašto kilę rašytojai, tarp kurių buvo marijampoliečiai Česlova Jakštytė ir Justinas Sajauskas, susirinkę į literatūrinę popietę „Ir nurimsime tik tėviškės papėdėj...“ pristatė savo kūrybą, išleistas knygas.

Vakare Vilniaus rotušėje vyko baigiamasis Sūduvių dienų Vilniuje šventinis koncertas „Mes – sūduviai“, kuriame kartu su Šakių, Kazlų Rūdos, Kalvarijos savivaldybių meno kolektyvais dainavo ir Marijampolės vyrų vokalinis ansamblis „Sūduvietis“ (vad. R. ir A. Morkūnai), Č. Sasnausko kamerinis choras (vad. M. Radzevičius).

Gausiai marijampoliečių delegacijai, dalyvavusiai pavasarį skelbiančioje tradicinėje Kaziuko mugėje ir Sūduvių dienų renginiuose, buvo smagu pasijusti gražios šventės dalimi, parodyti savo krašto amatus ir tautodailės meistrus, didžiuojantis nuostabiomis melodijomis, dainomis ir šokiais pristatyti savo Sūduvos krašt

Danguolė Micutienė
Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė

A. Baniulaitienės ir D. Micutienės nuotraukos  Galerijoje Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

Skelbiame tik peržiūrėtus komentarus

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 

PRISIJUNGTI gyventojams
VAIZDO transliacijos


GATVIŲ PAVADINIMŲ IR ADRESŲ SUTEIKIMAS
INFORMAVIMAS APIE VISUOMENEI SVARBIŲ STATINIŲ PROJEKTAVIMĄ
2014 m. DAUGIABUČIŲ NAMŲ MODERNIZAVIMAS
KAIMO PLĖTROS ŽEMĖTVARKOS PROJEKTAI
INTERESANTŲ PRIĖMIMAS
PARANKINĖ INFORMACIJA
NAUJI AKTUALŪS TEISĖS AKTAI
EISMO TVARKARAŠČIAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA 
 
 
 
 
 
 
 
   
      
 
  Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
© 2012. Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus