2014-07-28; 11:15 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
English

Neįgaliesiems

 
Į pradžią   

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖ

 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai
 
 
 Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

 

Statistika nuo 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 5643253
Šiandien apsilankė: 10307
Dabar naršo: 50


 
 
Pranešimai spaudai
Marijampoliečiai minėjo Vasario 16-ąją

Marijampolėje Vasario 16-osios diena pradėta minėti jau išvakarėse, penktadienį.

„Arvi“ įmonių grupės prezidentas, Rusijos Federacijos garbės konsulas Marijampolėje Vidmantas Kučinskas šiai svarbiai istorinei datai paminėti organizavo priėmimą, kuriame dalyvavo ne tik kviestieji Marijampolės miesto bendruomenės nariai, bet ir Rusijos Federacijos, Baltarusijos Respublikos ir Kazachstano Respublikos diplomatinių atstovybių pasiuntiniai.

Marijampolės kultūros centro fojė buvo pristatyta Lietuvos Respublikos himno „Tautiška giesmė“ instaliacija. Tai pasaulyje analogų neturintis kūrinys, sujungiantis tokių mokslų kaip fizika, akustika, fonologija, meno ir įvairių technologijų sritis. Instaliaciją „Tautiška giesmė“ susirinkusiems marijampoliečiams pristatė menų sintezės judėjimo „Sintezija“ lyderis, idėjos autorius ir projekto vadovas Julius Žėkas. Žiūrovai turėjo galimybę stebėti ir girdėti himno garsus, išgaunamus lazerių iliuminacijos ir dinaminės instaliacijos pagalba iš ypatingu būdu pagamintos žakardinio audinio juostos.

Vėliau Marijampolės dailės galerijoje surengta Sūduvos forumo diskusija „Vasario 16-oji – švęsti, minėti ar tiesiog žinoti?“ Apie svarbiausios valstybės šventės minėjimo tradicijas marijampoliečiai diskutavo kartu su kraštiečiu, televizijos režisieriumi ir laidų vedėju Vyteniu Pauliukaičiu, viešųjų ryšių ir rinkodaros specialistu Mindaugu Lapinsku, žurnalistu, dokumentinių filmų kūrėju ir vertėju iš Švedijos Jonu Ohmanu bei Marijampolės mokinių parlamento atstove Viktorija Stasiukynaite.

Šventinė šeštadienio diena prasidėjo Mišiomis už Nepriklausomą valstybę ir jos žmones Mažojoje bazilikoje. Po Mišių Kultūros centro didžiojoje salėje įvyko šventinė ceremonija, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo 95-osioms metinėms. Iškilmių metu įteikti apdovanojimai, vyko koncertas „Graži tu, mano brangi Tėvyne...“. Šventinį koncertą dovanojo Kultūros centro tautinių šokių kolektyvai, folkloro ansamblis „Žibinyčia“, sveikinimus ir linkėjimus susirinkusiems išsakė Marijampolėje veikiančių gimnazijų atstovai. LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius sveikino visus ne tik savo vardu, bet ir įteikė krašto apsaugos ministro Juozo Oleko paskirtą Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalį Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vinco Kudirkos Marijampolės skyriaus nariui Marijui Kaleininkui.

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas, atliekantis mero pareigas, Savivaldybės apdovanojimų komisijos narys Sigitas Valančius įteikė Savivaldybės apdovanojimus. Švento Jurgio Marijampolės globėjo medaliai buvo įteikti: Marijampolės aeroklubo, Sasnavos aerodromo viršininkui Alvydui Danilaičiui už aviacijos ir parašiutų sporto populiarinimą Sūduvos krašte; tautinių šokių kolektyvų „Jotvingis“, „Javonėlis“ vadovei choreografei Alinai Kvietkauskienei - už tautinės kultūros puoselėjimą ir kartų ugdymą šokio dvasia bei Vilkaviškio vyskupijos Krikščioniškosios kultūros centro Česlovo Sasnausko choro meno vadovui Mindaugui Radzevičiui - už muzikinės kultūros puoselėjimą ir Marijampolės vardo skleidimą pasaulyje.

Marijampolės savivaldybės mero padėkos Valstybės atkūrimo dienos proga įteiktos: Marijampolės dailės mokyklos direktorei Eglei Ambraziūnaitei už iniciatyvumą ir kūrybiškumą pateikiant Marijampolės miesto istoriją dailės kūriniuose, už puikius darbo rezultatus ir teisėtvarkos stiprinimą Marijampolės savivaldybėje - Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Miesto policijos nuovados viršininkei komisarei inspektorei Vilijai Danilevičei ir prevencijos grupės tyrėjai inspektorei Mildai Juodviršytei, už puikius darbo rezultatus - Migracijos skyriaus specialistei Linai Grigėnienei ir Logistikos skyriaus vairuotojui Vytautui Liukinevičiui, už pavyzdingą tarnybą bei gerus darbo rezultatus - Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiajam inspektoriui vidaus tarnybos majorui Vitui Iškauskui, Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos budinčios pamainos ugniagesiui gelbėtojui vidaus tarnybos puskarininkiui Irmantui Kučinskui, Laisvalaikio ir užimtumo centro darbuotojui Algimantui Lanauskui - už Anzelmo Matučio muziejaus fondų saugojimą ir matutiečių tradicijų puoselėjimą; už savanorystę krašto apsaugos tarnyboje ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos gynimą - Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vinco Kudirkos Marijampolės skyriaus nariams: iždininkui, Tauro apygardos Vytauto rinktinės partizanui Klevui Jurgiui Petrui Nevuliui, skyriaus valdybos sekretoriui Edmundui Pranckevičiui, Etikos komisijos pirmininkui Justinui Kazimierui Stankevičiui, valdybos vicepirmininkui Anicetui Varnui; valdybos nariui Gintautui Žemaičiui; Marijampolės moksleivių kūrybos centro direktorei Nijolei Pileckienei - už aktyvią ir iniciatyvią veiklą ugdant Marijampolės moksleivių pilietiškumą, Gražinai Vosylienei - už bitininkystės tradicijų puoselėjimą ir aktyvų dalyvavimą bitininkų bendrijos veikloje, Vilijai ir Algirdui Žemaičiams, konkurso „Lietuvos kaimo spindulys“ nugalėtojams, už ekologinio ūkio puoselėjimą.

 

Aurelija Baniulaitienė
Viešųjų ryšių tarnybos vedėja

Danguolės Micutienės nuotraukos

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

Skelbiame tik peržiūrėtus komentarus

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 


PRISIJUNGTI gyventojams
VIDEO transliacijos


2014 m. DAUGIABUČIŲ NAMŲ MODERNIZAVIMAS
INTERESANTŲ PRIĖMIMAS
PARANKINĖ INFORMACIJA
NAUJI AKTUALŪS TEISĖS AKTAI
VIEŠASIS SVARSTYMAS
EISMO TVARKARAŠČIAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA

ES parama

Strateginiai planai

Bendrasis planas

Vandentvarka

Šilumos ūkis

Investuokite

Lietuvių kalba

Nuotraukų galerija  
Nuotraukų galerija 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
    
 
  Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
© 2012. Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus