2014-08-23; 16:22 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
English

Neįgaliesiems

 
Į pradžią   

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖ

 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai
 
 
 Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

 

Statistika nuo 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 6126458
Šiandien apsilankė: 7049
Dabar naršo: 46


 
Pranešimai spaudai
Mažieji marijampoliečiai kūrė lėles lietuviškais tautiniais drabužiais

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė, šiemet švenčianti savo veiklos 30-ies metų jubiliejų, pasitinkant Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, nudžiugino unikalių tautiškumą, etnines tradicijas puoselėjančiu projektu. Pristatyta mažųjų marijampoliečių sukurta 66 lėlių, padabintų lietuviškais tautiniais drabužiais, paroda.

Vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ iniciatyva, padedami savo auklėtojų,  tėvelių, senelių, lėles parodai kūrė vaikai iš 12 ugdymo įstaigų: Marijampolės vaikų lopšelių-darželių „Šypsenėlė", „Vaivorykštė" ir „Nykštukas", Marijampolės „Varpelio", Degučių ir Mokolų mokyklų-darželių, Marijampolės savivaldybės Mokolų pagrindinės mokyklos ir šios mokyklos Balsupių skyriaus.

Projekto iniciatorės džiaugiasi, kad į kvietimą dalyvauti projektų, skatinančių pilietiškumą, tautinių tradicijų išsaugojimą, etninės kultūros pažinimą, veiklų įgyvendinimą, noriai įsijungia ne tik jų, bet ir kitų savivaldybės ugdymo įstaigų bendruomenės. Pereitais metais, „Nykštukas“ kolektyvo iniciatyva, savivaldybės ugdymo įstaigų auklėtiniai kartu kūrė ir marijampoliečiams pristatė liaudies ornamentų motyvais, tautinės vėliavos, suvalkiečių krašto spalvomis padabintą tautinę juostą. Šiais projektais siekiama perduoti savo ugdytiniams senąsias lietuvių tradicijas, kartu kuriant pajausti bendrą kūrybos džiaugsmą.

Įgyvendinant šių metų projektą vaikai buvo supažinginami su Lietuvos regionų– Dzūkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Mažosios Lietuvos– tautinių drabužių, tarmių, papročių skirtumais ir stengėsi iš popieriaus, siūlų, medžiagos gabaliukų ir kitų priemonių sukurti kuo autentiškesnius lėlių kostiumus.

Lėlių lietuviškais tautiniais drabužiais paroda buvo atidaryta vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtojų Virginijos Pajaujienės ir Dalia Brazaitienės paruošta programėle, pasakojančią apie lietuvišką tautinį kostiumą, etnografinių regionų skirtumus, bei vaikų ir pedagogių atliekamomis liaudies  dainomis bei muzika.

Vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ veikloje vienas iš prioritetų yra etninių vertybių, krašto tradicijų, papročių, etninės kultūros ugdymas. Įstaigoje puoselėjamos gražios etninės kultūros tradicijos, organizuojamos įvairios kalendorinės ir tradicinės šventės, vaikai skatinami dalyvauti meninėje veikloje, įrengtoje „Suvalkietiškoje stuboje“ vaikai pažindinami su Sūduvos krašto tradicijomis, dainomis, žaidimais, senovės buitimi, papročiais veikia etnografinis ansamblis „Seklytėlė“, kuris aktyviai dalyvauja Tarptautinėje gyvosios archeologijos dienos Kirvakalnio festivalyje ir kituose renginiuose.

Gražios iniciatyvos, sujungusios mažuosius marijampoliečius bendram darbui, rezultatu, - tautiška ir vaikiško nuoširdumo kupina lėlių lietuviškais tautiniais drabužiais paroda - galėsite pasigrožėti Kovo 11-osios progai skirtų renginių metu Marijampolės kultūros centre.

 

Danguolė Micutienė

Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė
D. Micutienės nuotrauka

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

Skelbiame tik peržiūrėtus komentarus

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 

PRISIJUNGTI gyventojams
VIDEO transliacijos


2014 m. DAUGIABUČIŲ NAMŲ MODERNIZAVIMAS
INTERESANTŲ PRIĖMIMAS
PARANKINĖ INFORMACIJA
NAUJI AKTUALŪS TEISĖS AKTAI
EISMO TVARKARAŠČIAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA

ES parama

Strateginiai planai

Bendrasis planas

Vandentvarka

Šilumos ūkis

Investuokite

Lietuvių kalba

Nuotraukų galerija  
Nuotraukų galerija 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
    
 
  Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
© 2012. Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus