2017-06-26; 4:54 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12448343
Šiandien apsilankė: 414
Dabar naršo: 27Pranešimai spaudai
Miestų partnerių draugystė skleidėsi muzika, šokiu ir daina

Gegužės 26-28 d. Marijampolės meno kolektyvai dalyvavo Petrakavo (Piotrkow Trybunalsky) mieste Lenkijoje vykusiame IV susigiminiavusių miestų festivalyje. Šių metų šventė viduramžių laikus menančiame Petrakave buvo skirta miesto 800 metų jubiliejui paminėti.

Marijampolės savivaldybei mieste partneryje šiais metais atstovavo Želsvos tautinių šokių kolektyvas „Žaltytis“, vadovė Asta Volungevičienė ir Baraginės laisvalaikio salės jaunimo kapela „Svaja“, vadovas Antanas Maziliauskas.

Dvi dienas vykusioje spalvingoje miestų – partnerių šventėje Petrakavo bendruomenei pasirodymus surengė meno kolektyvai iš Vengrijos (Mosonmagyarovar), Baltarusijos (Molideczno), Rumunijos (Resitos), Serbijos (Zagubicos), Prancūzijos (Vienne), Ukrainos (Rowne), Kroatijos (Petrijina), Lietuvos ir Lenkijos. Petrakavo miestui, turinčiam per 70 tūkstančių gyventojų, šventę dovanojo daugiau kaip 200 atlikėjų iš susigiminiavusių miestų.

Šio festivalio tikslas pristatyti mūsų žmonėms susigiminiavusių miestų kultūrinį išskirtinumą, todėl visi festivalyje dalyvavę kolektyvai surengė nuotaikingus savo šalių kultūrą reprezentuojančius pasirodymus. Šis renginys sustiprino įsitikinimą, jog tarptautinis bendradarbiavimas yra vienas būdų savivaldybėms pristatyti savo miestą, supažindinti kitas tautas su savo šalies kultūra. Su Marijampole draugaujančiame Petrakave susigiminiavusių miestų festivalyje jau dalyvavo folkloro ansamblis „Žibinyčia“, vyrų vokalinis ansamblis „Sūduvietis“,  kolegijos tautinio meno ansamblis „Sūduonėlė“.

Bendradarbiavimo sutartis tarp Marijampolės savivaldybės ir Petrakavo (Piotrkow Trybunalsky) miesto pasirašyta 2002 metais. Petrakavo miestas už šio bendro renginio su susigiminiavusiais miestai organizavimą yra pelnęs Europos Parlamento prestižinį apdovanojimą „Auksinę partnerystės žvaigždę“.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnybaAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus