2017-07-27; 11:49 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12701211
Šiandien apsilankė: 4141
Dabar naršo: 171Pranešimai spaudai
Nuskambėjo dainuojamosios poezijos koncertas „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj...“

Nors dėl prasto oro vyšnios Suvalkijoje dar vis žalios, 5-asis dainuojamosios poezijos koncertas „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj...“, atiduodantis pagarbą Amžinybėn išėjusiam maestro Vytautui Kernagiui ir jo nemariajai dainai, liepos 13 dienos vakarą įvyko. Kad ir ne ten dėl to paties oro sąlygų, kur planuota – Poezijos parke prie paminklinio akmens, bet sausakimšoje Marijampolės kultūros centro salėje. Koncertas prasidėjo organizatorių dainų ciklu apie angelus, kurių tekstų autorė marijampolietė Stefanija Navickienė, o muzikos autorius ir solistas - Rimantas Lekeckas. Jis likus keletui dienų iki renginio subūrė muzikantų kompaniją, kurie padėjo išpildyti dainų atlikimą. Kartu su Rimantu scenoje buvo Arūnas Šerpytis, Tomas Makluševičius ir Eglė Alenskaitė.

Juos scenoje pakeitė pagrindinis vakaro atlikėjas  – maestro V. Kernagio bendražygis Mikas Suraučius. Kompozitoriaus ir atlikėjo pasiklausyti prigužėjo pilnutėlė kultūros centro salė. Klausytojai turėjo progą ne tik išgirsti senas geras dainas, bet ir abiejų talentingų vyrų kūrybinio bendradarbiavimo prisiminimus.

Po koncerto vieni iš renginio rėmėjų - Marijampolės apskrities LIONS klubo vyrai - visus klausytojus vaišino vyšnios. Klubo prezidentas Sigitas Valančius padėkojo organizatoriams už kasmetinį rūpestį ir priminė keletą gražių jubiliejinių sutapimų. Šiemet tradiciniam koncertui – penkeri, Marijampolės apskrities LIONS klubui – penkiolika, o pasauliniam LIONS judėjimui – visas šimtas metų. Maestro V. Kernagis buvo LIONS klubo narys, o R. Lekeckas yra labai aktyvus klubo narys.

Taip pat renginį kasmet remia Marijampolės savivaldybės administracija, Šunskų seniūnija ir Šunskų kaimo bendruomenė.

Dar 2012 metais buvo pastatytas ir atidengtas paminklinis akmuo, įamžinantis maestro V. Kernagio ir poeto Marcelijaus Martinaičio kūrinį, virtusį daina „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj...“. Iniciatoriai nusprendė kasmet vyšnių sirpimo laiku surengti dainuojamosios poezijos koncertą.

Vyšnios „prisirpo“ ir nuskambėjo dainomis, o organizatoriai visus dainuojamosios poezijos mylėtojus ir ištikimus renginių lankytojus kviečia į paramos renginį „Vakaras prie laužo“, kuris vyks rugsėjo 8 dieną Vekeriotiškės kaime.

 

Viešųjų ryšių tarnyba

Vytenio Skroblo nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus