2015-04-27; 18:28 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
 
Į pradžią   

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖ

 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai
 
 
 Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

 

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 344545
Šiandien apsilankė: 3350
Dabar naršo: 36


 
 
 
Pranešimai spaudai
Organizacijos pasirengusios dirbti ne mažiau, nors lėšų veiklai nedaugės

Marijampolės savivaldybės teritorijoje veikiančių socialinės krypties nevyriausybinių organizacijų atstovai pradedant naujus metus tradiciniame susitikime su savivaldybės vadovais išgirdo pliką tiesą – daugiau pinigų nei pernai jų veiklai šiemet nebus. Tą tvirtai pabrėžė Savivaldybės meras Vidmantas Brazys. Jis teigė, kad yra daugybė įsisteigusių organizacijų, bet visiems finansavimo neatsiras. Apie tai kalbėjo ir Savivaldybės administracijos direktorius Metas Ražinskas. Jis teigė sulaukiantis begalės prašymų, kurių patenkinti nėra jokių galimybių, ir siūlė organizacijas jungtis – tuomet pakaktų mažiau patalpų, galbūt tik vieno automobilio. Tačiau nė vienas savivaldybės vadovas neneigė nevyriausybinių organizacijų indėlio. Mero pavaduotojas Sigitas Valančius dėkojo organizacijoms, kurios noriai dalyvauja savivaldybės kultūros renginiuose, buria žmones ir bendra veikla ginasi nuo depresijos. Jam antrino mero pavaduotojas Gintautas Stankevičius, teigdamas, kad visuose organizacijų, kurios steigiasi pagal socialines grupes ar ligos pobūdį, renginiuose jaučiama žmogiška šiluma, yra didelė žmonių trauka. Dauguma darbų atliekama savanorystės pagrindu.

Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto direktorė Ona Sakalauskienė pasidžiaugė, kad universiteto 15 fakultetų lanko lygiai 800 studentų senjorų, jeigu įskaičiuotume ir garbės nariu esantį žinomą žurnalistą, publicistą Algimantą Čekuolį. Marijampolės TAU sulaukia garbaus amžiaus studentų iš kaimyninės Lenkijos Punsko ir Seinų vietovių. „Universitetas prisideda prie pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybės, šie senjorai neateina į savivaldybę prašyti socialinių pašalpų“, - įsitikinusi universiteto įkūrėja ir vadovė O. Sakalauskienė.

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos draugijos „Viltis“ Marijampolės skyriaus pirmininkė Marija Ražinskienė praėjusius metus įvardijo kaip pakankamai gerus, tačiau apgailestavo, kad dalis šeimų su neįgaliais vaikais, deja, išvyko ieškoti geresnio gyvenimo į užsienį. Pakvietė visus atvykti sodinti „Vilties“ parko, kuris yra Kalvarijos savivaldybės teritorijoje, privačioje valdoje.

Marijampolės žmonių su negalia sporto klubo „Šešupė“ pirmininkas Juozas Abramavičius sakė, kad praėjusiais metais klubo sportininkai iškovojo daug prizinių vietų, buvo surengtos išvykos į Lenkiją, vyko tarptautiniai turnyrai. Žmonės su negaliai itin pamėgę vadinamą Bočios turnyrą. Šiam dėl paprastumo populiariam žaidimui reikia specialių spalvotų rutulių, kuriuos klubui pažadėjo padėti įsigyti Seimo narys Albinas Mitrulevičius ir Savivaldybės tarybos Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas.

Itin gerai varžytis sporto rungtyse pernai sekėsi klubo „Diabetikas ABC“ nariams – jie respublikinėje sergančiųjų diabetu spartakiadoje „Diabetas – ne kliūtis sportui“ užėmė pirmąją vietą ir gavo teisę bei pareigą organizuoti 2014 m. spartakiadą Marijampolėje. Organizatoriams pagalbą pasiūlė Tarybos narys, komiteto pirmininkas A. Kirkliauskas Bet, kaip sakė klubo pirmininkė Genovaitė Naidzinavičienė, svarbiausia jų veikla yra mokytis gyventi su liga, išmokti ją kontroliuoti, padėti vienas kitam rasti atsakymus.

Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyriaus vadovas Vitas Jablonskis priminė, kad organų donorystės propagavimo veiklą kartu su Marijampolės savivaldybe pradėjo prieš 10 metų. Jau galima skinti šio darbo vaisius – net penki žmonės pernai gavo donoro inkstus.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Degučių vaiko dienos centro vadovė Ramutė Lepšienė negali atsidžiaugti dar pavasarį Norvegijos ir Marijampolės apskrities LIONS klubų lėšomis sutvarkytomis centro patalpomis, atnaujinta virtuvės įranga. Centru patenkinti ne tik iš probleminių šeimų kilę vaikai, bet ir mamos tapo savanorės – kepa pyragus kviestiniams svečiams, tvarko patalpas, - pasakojo ji. „Kai išgražėjo aplinka, keitėsi ir mūsų vaikai, jų tėvai. Kai kurie iš jų net susirado darbus“, - tvirtino R. Lepšienė.

Sasnavos labdaros fondo pirmininkė Elena Senkuvienė pasakojo apie neseniai pasiekusią 88-ąją Nyderlandų fondo Lietuvai labdaros sunkvežimio siuntą. Per 6 metus vykdant su olandų šeimomis projektą „Vienas vienam“, kai šeima rėmė vieną pasirinktą šeimą, buvo gauta daug buitinės technikos, baldų ir panašių dalykų. Šios gėrybės pasiekė apie 600 žmonių. Anot E. Senkuvienės, kai kurių šeimų gyvenimas, gavus paramą, pastebimai pagerėjo.

Savo veikla patenkinti ir garbaus amžiaus žmonių organizacijos „Javaja“ nariai. Organizacijos pirmininkė Janina Teresė Cinaitienė teigė, kad narių akys blizga, jie atjaunėja bent 20-čia metų, kai susirenka kartu padainuoti, vaidinti, skaityti poeziją, kai vyksta į pažintines keliones.

Keletą naudingų regiono moterims (ir ne tik) projektų pernai vykdė Marijampolės apskrities Moters veiklos centras. Maltos ordino Pagalbos namuose Marijampolės skyrius jau 7 metus tęsia vaiko dienos centro projektą, finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Daug planų šiais metais turi ir Pagyvenusių žmonių asociacija, vadovaujama Janinos Senkienės, Marijampolės savivaldybės I grupės neįgaliųjų draugija (pirmininkė Irma Kavaliauskienė), Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugija (pirmininkė Dalia Grebliauskienė), Gailestingumo namai ,,Samarija“ (pirmininkė Laimutė Rimeikienė) ir kitos organizacijos.

Vilkaviškio vyskupijos Caritas direktoriaus pavaduotoja Aušra Adomavičiūtė kolegas iš nevyriausybinių organizacijų kvietė įsisukti ir šiemet į meilės kitiems ratą.

Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė priminė gražią savivaldybės vadovų tradiciją – padėkos kelionę aktyviausiems nevyriausybininkams. Ir šiemet tokia kelionė-dovana numatyta į Olandiją.

Viešųjų ryšių tarnyba

     
 Administracijos direktorius
Metas Ražinskas
prašė mažinti išlaidas
Kalba Savivaldybės meras
Vidmantas Brazys 
TAU veiklą pristato direktorė
Ona Sakalauskienė 


Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos iš NVO atstovų susitikimoAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 
Meras Vidmantas Brazys
Biografija

PRISIJUNGTI gyventojams
VAIZDO transliacijos


GATVIŲ PAVADINIMŲ IR ADRESŲ SUTEIKIMAS
INFORMAVIMAS APIE VISUOMENEI SVARBIŲ STATINIŲ PROJEKTAVIMĄ
2014 m. DAUGIABUČIŲ NAMŲ MODERNIZAVIMAS
KAIMO PLĖTROS ŽEMĖTVARKOS PROJEKTAI
INTERESANTŲ PRIĖMIMAS
PARANKINĖ INFORMACIJA
NAUJI AKTUALŪS TEISĖS AKTAI
EISMO TVARKARAŠČIAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
      
 
  Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus