2017-07-27; 11:50 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12701211
Šiandien apsilankė: 4141
Dabar naršo: 171Pranešimai spaudai
Pasauliniai menininkai keičia Marijampolę neatpažįstamai: nauji piešiniai ir šviesos inauguracija

Ketvirtą kartą Marijampolėje surengtas meno simpoziumas „Malonny – Marijampolė, Niujorkas, Londonas: idėjų migracija“ paliko dar ryškesnį pėdsaką: mieste atsirado trys nauji pasaulinio garso menininkų piešiniai, o Marijampolės kultūros centro apšvietimas papildė J. Basanavičiaus aikštės apšvietimo kompoziciją.

„Malonny“ projekto kuratorius Ray (Rimvydas) Bartkus, dailininkės iš Niujorko Ieva Martinaitytė-Mediodia ir Meg Regelous tapė ant pastatų sienų. Pastaroji autorė savo kūrybinį sumanymą visiškai pakeitė pamačiusi Marijampolę ir tapymui skirtą sieną. Kačių kiemelyje ji sukūrė dar daugiau kačių ir paukščių, nors prieš atvystant eskize dominavo mitinės būtybės.

Šiuo metu Niujorke gyvenanti dalininkė Ieva Martinaitytė-Mediodia neįsivaizdavo, kokio grandiozinio dydžio sieną ji tapys, tačiau sako nepabūgusi erdvės – Marijonų gimnazijos sporto salės sienos – ir likusi prie iš anksto planuoto projekto. Ji džiaugėsi savanoriais, kurie nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro kartu kūrė piešinį. „Nenorėjau sumažinti dydžio ir taip išlaikyti ambicingą projektą“, - sakė ji.

Ray Bartkus savo kūriniui šiemet pasirinko pačioje miesto širdyje, J. Basanavičiaus aikštėje, esančio skverelio tvorą. Priešais centrinį paštą esantis piešinys pilnas simbolių ir įdomių detalių. Jame galima rasti savanorius, kurie kasmet prisideda prie „Malonny“ sienų tapybos. Skaitant iš kairės į dešinę galima rasti ir Miami - juokais vadinamos Marijampolės pavadinimą. Kiti personažai žinomi visame pasaulyje, tačiau jų abiejų kilmės šaknys yra Suvalkijoje, tai - JAV atlikėjas, dainų bei scenarijų autorius, rašytojas Bobas Dylanas ir JAV muzikantas bei rašytojas Leonardas Cohenas. R. Barkus visiems susirinkusiems į pristatymą juoką sukėlė pristatydamas piešinio pavadinimą: „L. Cohenas laukia autobuso į Vilkaviškį.“

„Anksčiau pakviesti į Marijampolę pasaulinių menininkų buvo sunkiau, dabar menininkai žino, kad čia kuriamas įdomus ir ilgalaikis projektas. To padaryti nebūtų buvę galima be pagrindinio mecenato „Arvi“, taip pat palaikiusių Marijampolės savivaldybės vadovų, džiaugiuosi, kad drąsios idėjos čia rado savo vietą“, - kalbėjo R. Bartkus. Savo piešinyje jis įamžino ir „Malonny“ istorijos, ateivių, fragmentus – piešinio, kurio jau nebėra, tačiau kuris buvo vienas iš labiausiai pamėgtų meno simpoziumo piešinių.

„Malonny“ vainikavo J. Basanavičiaus aikštės apšvietimo projekto pristatymas. Prieš metus apšviestų Marijampolės savivaldybės ir viešbučio „Mercure“ kompoziciją papildė naujai sužibęs Marijampolės kultūros centro pastatas. Jau trečiąkart į Marijampolę atvykęs šviesos dizaineris Kacperas Dolatowskis šiam projektui ruošėsi visus metus ir visą kompoziciją pristatys konkursams Niujorke ir Londone.

Liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Marijampolėje bus pristatyta specialiai Valstybės dienai skirta J. Basanavičiaus aikštės pastatų apšvietimo kompozicija. Menininkai pažadėjo organizuoti projektą ir kitais, penktaisiais, metais, kai 2018-aisiais Marijampolė taps Lietuvos kultūros sostine.

 

Pagarbiai

Organizatoriai

     

Kacpero Dolatowskio Kultūros centro apšvietimo projektas

 

     
 
Ray Bartkaus piešinys   Ray Bartkaus piešinys  Meg Rebelous piešinys  
       
 
Meg Rebelous piešinys Ievos Martinaitytės-Mediodia piešinys Ievos Martinaitytės-Mediodia piešinys  

 

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (1) skaityti
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus