2017-04-30; 17:47 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12187409
Šiandien apsilankė: 3042
Dabar naršo: 54Pranešimai spaudai
Vaikų ugdymas ir auklėjimas - aktualu marijampolietėms

Marijampolėje vėl startavo renginių ciklas moterims „Rask laiko sau". Susitikimų metu moterys gali skirti laiką aktualioms temoms, diskusijoms, o jų mažaisiais tuo metu pasirūpina „Lauko darželio" profesionalės. 

Šįkart buvo nagrinėjama pozityvios tėvystės tema. VšĮ Vaikų žaidimų studijos „Kodėlčius“ steigėja, pozityvios tėvystės programų STEP ir Th. Gordono P.E.T. sertifikuota instruktorė Rasa Kazlauskienė atsakė į ramybės neduodančius klausimus, tokius kaip: geriau vaikui būti tėvais ar draugais, kaip padėti vaikui atpažinti savo emocijas ir jas tinkamai reikšti. Susirinkę šeimos dalijosi savo istorijomis ir R. Kazlauskienės padedami ieškojo sprendimo būdų. „Pozityvios tėvystės kursuose žmonės dažnai supranta, kad reikia keisti ne vaikų elgesį, bet patiems keisti savo požiūrį į tam tikrus vaikų elgesio aspektus bei savo reakcijas į netinkamą vaikų elgesį, įtraukti vaiką į sprendimų priėmimą ir kartu nubrėžti labai aiškias ribas", - pradėdama susitikimą sakė R. Kazlauskienė. 

Susitikime netrūko klausimų, asmeninių istorijų, kurios būdingos ir aktualios daugeliui šeimų. „Šia iniciatyva norime burti moterų bendruomenę Marijampolėje, paskatinti dalintis gerąja patirtimi, ugdytis ir tobulėti, kelti moterims aktualius klausimus ir juos spręsti. Gausus dalyvių skaičius tik parodo, kad tokie renginiai ir bendruomenės stiprinimas yra reikalingi", - sakė asociacijos „Marijampoliečiai" pirmininkė ir susitikimo organizatorė Vaida Kelerytė- Burokienė. 

Marijampolės bibliotekos Draugystės padalinyje organizuotame renginyje panoro dalyvauti daugiau nei šimtas moterų. Kol tėvai gvildeno ugdymo klausimus, mažieji leido laiką lauke. „Mums rūpi vaikų ateitis, jų gerovės kūrimas, laisvės nesuvaržymas ir pagarbos išsaugojimas. Juk visko pradžia yra šeima, joje formuojamos vaikų vertybės, požiūris į pasaulį, saugumo jausmas, pasitikėjimas ir tikėjimas ateitimi. Lauko darželis „Pienės Pūkas" su dideliu noru prisideda prie šio renginio, nes norime skatinti seminarų, skirtų tėvams, organizavimą ir sudaryti sąlygas tėvams juose dalyvauti kartu su vaikais, kurių turiningu užimtumu pasirūpintume mes", - sakė Lauko darželio Marijampolėje įkūrėja Violeta Didikė. 

Pasak organizatorių, tokių renginių, kuomet mamos gali atvykti su vaikais, labai trūksta. Moterys dažnai negali skirti tiek laiko sau, kiek norėtų, todėl ir pasirinktas toks susitikimų formatas, leidžiantis moterims juos lankyti. 

„Turime nelaukti, kol už mus kas nors padarys gerus darbus, o pačios imtis iniciatyvos kuriant veiklas. Todėl kviečiame ne tik į renginius, bet raginame moteris ir prisidėti juos organizuojant, siūlant temas", - ragino renginio organizatorė Jolanta Staniulienė. 

Organizatorės į kitą susitikimą pakvies jau gegužės 4 d., kuomet bus gvildenama verslios moters psichologijos tema, dalijamasi gerąja patirtimi.

Organizatorių informacijaAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus