Pradžia
Pradžia

Kviečiame susipažinti su Lietuvos pasiruošimo ekstremaliosioms situacijoms svetaine LT72!

Pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms apima pažeidžiamumo ir rizikos vertinimą, veiksmų planavimą bei mokymą ir švietimą. Tai reiškia, kad iš anksto yra svarstoma ir apgalvojama, kas gali nutikti ir kaip elgtis, suplanuojami veiksmai bei reikalingi ištekliai galimoms situacijoms suvaldyti ir mokomasi veikti pagal parengtus planus. Kadangi pirmenybė valdant ekstremaliąsias situacijas teikiama gyventojų apsaugai, neatsiejama gero pasirengimo dalis yra gyventojų švietimas – informavimas apie tai, kaip jie turėtų elgtis ekstremaliųjų situacijų metu, kaip jie bus apsaugomi.

Informuoti gyventojus Lietuvoje buvo sukurtas specialus internetinis puslapis LT72 LIETUVOS PASIRUOŠIMO EKSTREMALIOSIOMS SITUACIJOMS SVETAINĖ. Čia galite sužinoti, kaip elgtis atsitikus nelaimei, kaip išlikti informuotam net ekstremaliosios situacijos metu ir kaip pasiruošti prieš nelaimei atsitinkant. Rimtos nelaimės metu esamos valstybinės priemonės ne visada galės išgelbėti visus, todėl kiekvienas iš mūsų turi pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba. 72 valandos – tai lyg ilgasis savaitgalis arba devynios maisto porcijos.

Svetainėje rasite šiuo metu labai aktualią informaciją, kaip pasiruošti Baltarusijos atominės elektrinės avarijai, galėsite pasitikrinti, ar esate pasiruošęs tokios avarijos situacijai ir daug kitos naudingos ir aktualios informacijos. Taigi, raginame gyventojus neatidėlioti ir apsilankyti ekstremaliosioms situacijoms pasirengti skirtoje svetainėje www.lt72.lt.

RŪPINKITĖS SAVO IR ARTIMŲJŲ SAUGUMU!

Informacija atnaujinta 2020-11-10 14:12