2019-11-15; 1:37 val.

2019 m. biudžetas

Marijampolės savivaldybės taryba 2019 m. vasario 25 d.  sprendimu 1-31 patvirtino pagrindinį šių metų finansinį dokumentą - 2019-ųjų Marijampolės savivaldybės biudžetą. Šiemet jis sudaro per 49,3 mln. eurų, o tai yra beveik 6 proc. daugiau nei pernykštis. Asignavimai išlaidoms ir turtui įsigyti paskirstyti pagal vienuolika programų.

Daugiausia pajamų, kaip ir kasmet, suplanuota surinkti iš gyventojų pajamų mokesčio. Kasmet biudžeto pajamos metų pradžioje tvirtinamos mažesnės nei praėjusių metų faktinės pajamos, nes besibaigiant antrajam metų mėnesiui dar nebūna aiškios nei Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos, nei Europos Sąjungos lėšos projektų finansavimui, dėl to, vėliau biudžetas būna tikslinamas" - pristatydamas Tarybos nariams biudžeto projektą sakė mero pavaduotojas, Finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Romualdas Makauskas. Jo teigimu, šiemet planuojant išlaidas, buvo numatyta viskas - paskolų grąžinimas, ūkio finansavimas, didesnės išlaidos dėl atlyginimų didėjimo, lėšos socialinėms reikmėms, daugiabučių namų ir aikštelių atnaujinimui. 

Pusę biudžeto išlaidų, kaip ir kasmet, sudaro švietimo ir ugdymo proceso kokybės užtikrinimas (51,6 proc. visų asignavimų). Biudžete numatyta lėšų ir svarbiems savivaldybės infrastruktūros objektams. Didelis didėjimas darbo užmokesčio fonduose visose srityse. Nepamiršta socialinė bei sveikatos apsauga, investicijų ir verslo skatinimo sritis, turizmas, sportas, žemės ūkis ir aplinkos apsauga. Išlaidų numatoma savivaldybės valdymo kokybei gerinti bei valstybinėms (savivaldybėms perduotoms) funkcijoms vykdyti. Detalesnis biudžeto išlaidų paskirstymas pateikiamas vizualizacijoje (paskutinėje programoje apjungtos Žemės ūkio ir kaimo plėtros, Infrastruktūros objektų priežiūros ir plėtros bei Aplinkos apsaugos programos).

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius


  

 Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-22 13:01:40