2019-03-19; 12:16 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Baigtas įgyvendinti projektas „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos infrastruktūros statyba. I etapas“
                

Baigtas įgyvendinti projektas „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos infrastruktūros statyba. I etapas“

 

Marijampolės savivaldybės administracija baigė įgyvendinti projektą „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos infrastruktūros statyba. I etapas“, kuris buvo dalinai finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 2 prioriteto „Verslo produktyvumo didinimas ir verslo aplinkos gerinimas“ priemonę VP-2.4-ŪM-01-V „Invest LT“.

Gavus papildomą finansavimą projektui (bendra projekto tinkamų finansuoti išlaidų vertė padidėjo iki 4.489.209,56 Eur), atsirado galimybė investicijoms parengti ne 9, kaip buvo planuota anksčiau, bet visus 15 Marijampolės laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje esančius sklypus. Bendras šių sklypų plotas – 47,11 ha. Taigi, jau sudarytos visos būtinos sąlygos LEZ teritorijoje kurtis verslo įmonėms ir statyti čia savo gamybinės, sandėliavimo ar panašios paskirties pastatus.

Projekto įgyvendinimo metu Marijampolės LEZ teritorijoje buvo įrengti vandentiekio, buitinių nuotekų, lietaus nuotekų tinklai, sutvarkyta drenažo sistema, įrengti telekomunikacijų koridoriai, išasfaltuotos gatvės, įrengta gatvių apšvietimo sistema, pakloti šaligatviai, įrengtos autobusų sustojimo vietos su paviljonais. Projekto lėšomis iš AB LESTO buvo nupirkta aukštos įtampos elektros linijų atvedimo į LEZ teritoriją paslauga. Šiuo metu visoje teritorijoje yra pakloti aukštos įtampos (10 kV) kabeliai, įrengta viena transformatorinė ir parengtos vietos, esant poreikiui, greitai sumontuoti dar 6 transformatorines pagal konkrečius zonoje investuosiančių įmonių poreikius.

Marijampolės LEZ infrastruktūros statybos darbus atliko UAB „Parama“ ir UAB „Statybos ritmas“, jiems talkino kitos vietos įmonės.

Marijampolės savivaldybės administracija planuoja ateityje į Marijampolės LEZ teritoriją įrengti dviejų standartų (rusiškos ir europinės vėžės pločio) geležinkelio atšakas, taip pat pakloti dujotiekio tinklus. Tačiau tolesnė infrastruktūros plėtra labiausiai priklausys nuo konkrečių LEZ teritorijoje besikuriančių įmonių poreikio.

Įgyvendinus projektą, atsirado pagrįstų prielaidų tikėtis, kad jau artimiausioje ateityje į Marijampolę pavyks pritraukti žymiai daugiau investicijų, čia atsiras daugiau naujų įmonių, kartu plėsis ir jau veikiančių įmonių veikla, bus kuriama daug naujų darbo vietų ir tokiu būdu gerės bendra ekonominė Marijampolės ir viso regiono ekonominė situacija, kils pragyvenimo lygis, o visa tai prisidės prie emigracijos mastų mažinimo, miestas taps patrauklesnis čia gyventi, dirbti ir kurti jauniems žmonėms.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Planavimo ir investicijų skyrius

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra