2019-11-20; 16:45 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Bendruomeniniai vaikų globos namai „Sonatos namai“ švenčia vienerių metų sukaktį

Rugsėjo 25 d. jau vieneri metai, kai veikia bendruomeniniai vaikų globos namai „Sonatos namai", įkurti Marijampolės miesto centre Vargdienių seserų vienuolijai priklausančiame pastate.
 „Šiandien visuomenėje daug kalbama apie materialius daiktus, kurie mūsų gyvenimo iš esmės nepakeičia. Nepalyginamai svarbesnės yra pamatinės vertybės - vaikai, globa, rūpinimasis tais, kuriems gyvenimas nebuvo dosnus. Džiaugiuosi gražia idėja ir įdėtomis pastangomis išsaugoti šiuos namus“, - sveikindamas bendruomeninių vaikų globos namų kolektyvą kalbėjo Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis.
Pasveikinti vienerių metų proga „Sonatos namų“ kolektyvą atvyko ir Tarybos narys, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas, Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė, Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų direktorė Viduta Bačkierienė, pavaduotoja Aušra Kupčinskienė, VšĮ Vaikų ir jaunimo gerovės centras ,,Židinys" vadovė Elena Senkuvienė.  Visi kalbėjusieji reiškė viltį ir linkėjo, kad šiuose namuose vaikai būtų laimingi ir mokytųsi gyvenimo, o kolektyvui linkėjo didelės sėkmės.
Rodos, dar taip neseniai, tik prieš metus, tvirtą žingsnį žengusią „Sonatos namų“ vadovę Sonatą Daugirdienę ir jos kolektyvą sveikino šių namų steigimo globėjas Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda. „Sonatos namų“ vadovė S. Daugirdienė pasakojo, jog tęsia darbą, kuris yra ypatingai reikalingas. Pasak jos, vaikams reikia suteikti pastogę, meilę ir globą. Šeimininkė neskaičiavo įsikūrimo lėšų ir džiaugėsi, kad idėją palaikė savivaldybė. Idėjos įgyvendinimas buvo sėkmingas, nes netrūko užsispyrimo ir didelio noro. Savo didžiausia mokytoja moteris laiko specialiųjų socialinės globos namų direktorę Vidutą Bačkierienę.
Bendruomeniniuose vaikų globos namuose „Sonatos namai“ šiuo metu gyvena 9 tėvų globos netekę vaikai nuo 4 iki 15 metų. Kai kurie iš jų turi specialiųjų  poreikių, tačiau šiuose namuose jiems suteikta galimybė integruotis ir savarankiškai kurti savo gyvenimą. Visi vaikai turi galimybę jaustis kaip namie: jiems skirti kambariai, laisvalaikio zona, virtuvė. Visą parą su vaikais yra bent vienas socialinis darbuotojas.
Bendruomeniniuose vaikų globos namuose dirba darbuotojai, kurie besąlygiškai myli savo darbą ir vaikučius. Šiuose namuose vaikams sudaryta jauki aplinka, geros ir patogios sąlygos mokytis, bendrauti, žaisti ir gyventi.
Susisiekti su šių globos namų direktore Sonata Daugirdiene galima tel. nr. +370 685 28 372, rašyti el. p. sdaugirdiene2001@gmail.com arba adresu  P. Kriaučiūno g. 13a, Marijampolė.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (2) skaityti