2020-04-09; 11:17 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Bus testuojami visi medikai ir simptomus pajutę vyresni nei 65 metų gyventojai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) Lietuvoje, informuoja, kad nuo kovo 23 d. dėl galimos infekcijos bus tiriami visi sveikatos priežiūros specialistai, taip pat visi, vyresni nei 65 metai amžiaus žmonės, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Taip pat ir toliau bus tiriami visi susirgę, kurie keliavo užsienyje, bei turėję kontaktą su patvirtintu Covid-19 atveju Lietuvoje.

SAM patikslino Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejo apibrėžimą ir tiriamųjų kategorijas: http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/COVID-19%20atvejo%20apibr%C4%97%C5%BEimas_20200323.pdf

Pasak valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, toks sprendimas priimtas, įvertinus infekcijos plitimą visuomenėje ir rizikas, kurias esant parodė pastarųjų dienų atvejai gydymo įstaigose.

„Matome, kad gydymo įstaigose, net ir tose, kuriose nėra tie penki centrai, į kuriuose pacientai turėtų patekti, daugėja užsikrėtimo atvejų ir tai yra labai aiškus ženklas, kad privalome didinti medikų testavimo apimtis. Tiriamųjų grupių išplėtimas tą ir leis padaryti. Taip pat tirsime ir visus rizikos grupėje esančius vyresnius žmones, jiems pajutus simptomus, be jokių papildomų sąlygų“, – sako ministras A. Veryga.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Visą naujausią informaciją, susijusią su koronovirusu, galima rasti: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas.

Taip pat primenama, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje galima rasti informaciją apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas: pateikiama atvejų epidemiologinės diagnostikos metu surinkta informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams. Aktuali ir nuolat atnaujinama informacija skelbiama: https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/covid-19-atveju-epidemiologinio-tyrimo-rezultatai.

 

Parengta pagal SAM informaciją
Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra