2020-04-07; 13:23 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Dėl socialinių paslaugų organizavimo karantino metu

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rekomendacijos savivaldybėms, kaip organizuoti socialinių paslaugų teikimą Lietuvos Respublikos teritorijoje karantino metu:

Dėl paslaugų namuose teikimo. Asmenims, gaunantiems integralią pagalbą, socialinę globą asmens namuose, pagalbos į namus paslaugas, yra užtikrinamas gyvybiškai svarbių paslaugų teikimas tokiu dažnumu, kad būtų patenkinti asmens gyvybiniai poreikiai: suteikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, aprūpinama maistu, medikamentais. Organizuojant ir teikiant socialinę pagalbą prioritetai teikiami viešiems senyvo amžiaus, neįgaliems asmenims.Socialines paslaugas teikiantys specialistai, jei įmanoma, klientų kasdienius poreikius vertins komunikacinėmis ryšio priemonėmis, retins vizitus, pvz. nuperkant maisto daugiau. Asmenys, turintys galimybę, raginami patys pasirūpinti savo artimaisiais.

Dėl socialinės priežiūros šeimoms teikimo. Socialinės priežiūros paslaugos socialinę riziką patiriančioms šeimoms bus teikiamos intensyviau nei įprastai dėl šiuo metu vaikams nustatyto ugdymo proceso namuose, tačiau nuotoliniu būdu.

Kilus bet kokiam įtarimui dėl galimai prieš vaiką naudojamo smurto ar kitokio pavojus vaiko fiziniam ar psichiniam saugumui, ar kitokio pavojaus nedelsiant informuoti policiją.

Dėl socialinių paslaugų poreikio vertinimo. Karantino metu asmens poreikiai socialinėms paslaugoms pagal galimybes vertinami nuotoliniu būdu, su pačiu asmeniu asmeniškai arba su artimaisiais aptariant individualius asmens pagalbos poreikius ir jų intensyvumą, šeimos narių, artimųjų galimybes pasirūpinti asmeniu karantino laikotarpiu.

Dėl atvejo vadybos organizavimo. Atvejo vadybos posėdžius karantino metu numatoma organizuoti nuotoliniu būdu, užtikrinant šeimos galimybes jungtis į posėdį nuotoliniu būdu taip pat.

Dėl pagalbos organizavimo šeimoms, kurios dėl savo darbo specifikos negali pasirūpinti senyvo amžiaus asmeniu ar asmeniu su negalia, kuris karantino metu negali gauti paslaugų nestacionarioje socialinių paslaugų įstaigoje.

Marijampolės savivaldybės administracija organizuoja socialinės priežiūros ar dienos socialinės globos paslaugas asmens namuose, pasitelkiant darbuotojus, kurie dėl karantino negali dirbti nestacionarioje socialinių paslaugų įstaigoje.

Marijampolės savivaldybės administracija ragina senyvo amžiaus, neįgalius asmenis likti savo namuose, iškilus būtinybei gauti pagalbą skambinti telefonu 8 698 88 513 arba el. paštu centras@mspc.lt.

 

PRIMENAME, kad nesant būtinybei privaloma vengti bet kokio tiesioginio kontakto su kitais asmenimis.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra