2019-01-23; 18:59 val.

Pranešimai spaudai
Informacija apie vykdomą ES paramos projektą „Šešupės upės valymas Marijampolės savivaldybėje“

   

INFORMACIJA APIE VYKDOMĄ ES PARAMOS PROJEKTĄ „ŠEŠUPĖS UPĖS VALYMAS MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖJE“

Projektas „Šešupės upės valymas Marijampolės savivaldybėje“ vykdomas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonės „Vandens telkinių būklės gerinimas“ Marijampolės savivaldybės administracijos 2011-03-07 finansavimo ir administravimo sutartį Nr. VP3-1.4-AM-04-R-41-011, pasirašytą su Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra. Šiuo metu projektas baigiamas įgyvendinti.

Projekto darbų įgyvendinimo vieta - Marijampolės II (Marijampolės marių) tvenkinio poilsio zona.  Vandens telkinio ekologinė būklė nebuvo gera. Poilsio zonos akvatorijoje buvo susikaupęs dumblas, sąnašos, pakrantės apaugusios krūmynais, menkaverčiais medžiais, dėl susikaupusio dumblo priekrantėje vešėjo vandens augmenija, iro šlaitai.

Projekto „Šešupės upės valymas Marijampolės savivaldybėje“ įgyvendinimo tikslas - sumažinti Marijampolės II tvenkinio biogeninę taršą, atstatant tvenkinio dalies prie poilsio zonos ir poilsio zonos kanalo techninius parametrus, sutvarkant tvenkinio apsaugos juostos ir poilsio zonos teritoriją.

Vykdant darbus numatoma išvalyti apie 3,5 ha tvenkinio dugno ir 2,2 ha pakrantės ploto, iškasant ir išsiurbiant apie 16 tūkst. m3 dumblo. Darbai atliekami išvalant dumblą ir sąnašas  žemsiurbe iš tvenkinio dugno, sutvarkomi ir sustiprinami krantų šlaitai, pašalinama priekrantės šiurkščioji vandens augmenija. Tvenkinio pakrantėse taip pat numatoma pašalinti menkaverčius medžius ir krūmus, siekiant sumažinti upės taršą organinėmis medžiagomis ir pagerinant kraštovaizdį.

Tikimasi, kad sutvarkius dar vieną miesto kampelį, ši vieta miestiečių bus mėgiama ir saugoma.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

 

Nuotraukos iš administracijos archyvo

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra