2020-01-27; 23:35 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Institucijų bendradarbiavimas - raktas į vaiko gerovę

Vakar, rugsėjo 18 dieną, Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis lankėsi Marijampolės apskrities vaiko teisių skyriuje. Socialinių paslaugų sritį kuruojantis vicemeras domėjosi, kaip vyksta bendradarbiavimas tarp Marijampolės savivaldybės administracijos atsakingų specialistų ir Vaiko teisių apsaugos darbuotojų. „Veiklos efektyvumui didelę įtaką daro komunikacija, todėl itin svarbu, kad tokiai jautriai sričiai būtų skiriamas visapusiškas dėmesys ir vyktų nuolatinis bendravimas ir bendradarbiavimas sprendžiant su vaiko gerove susijusias situacijas“, – bendraudamas su Vaiko teisių apsaugos specialistais kalbėjo Artūras Visockis.
Prevencinio darbo ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą šeimos socialinių problemų sprendimuose pabrėžė ir susitikime dalyvavęs Marijampolės savivaldybės tarybos narys Alvydas Kirkliauskas.
Susitikimo metu buvo kalbama apie Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbą ir reagavimą į pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Pasak šio skyriaus vedėjos Dovilės Burbaitės, nuo šių metų pradžios tokių pranešimų buvo gauta 402. Į kiekvieną iš jų buvo reaguojama: susitikta su 717 vaikų, įvertinti visi galimi rizikos veiksniai ir socialinės aplinkos sąlygos. Analizuojant kiekvieną situaciją, buvo nustatyti 269 vaiko teisių pažeidimai, o 16 vaikų – nustatyta laikinoji globa, apgyvendinant juos giminaičių arba budinčių globėjų šeimose.

Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė pasidžiaugė, kad auga skaičius šeimų, kurios nori tapti globėjais ir priimti tėvų globos netekusius vaikus į savo šeimas. Didėjant šeimų norui atverti savo namų duris vaikams, budintiems globėjams tampa įmanoma pasiūlyti laikinojo atokvėpio paslaugą ir trumpalaikį poilsį.

Susitikime taip pat diskutuota apie Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų ir seniūnijų vaidmenį užtikrinant vaiko teisių apsaugą ne tik vaikui artimoje aplinkoje, bet ir bendruomenėje. Aptarta, kad šių atstovų vaidmuo yra svarbus ne tik pagalbos vaikui ir šeimai procese, bet ir vaiko teisių pažeidimų prevencijos kontekste.


Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra