2019-10-22; 12:00 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Konstitucijos egzaminas ir vėl kviečia visus šalies gyventojus

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau tryliktą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Egzaminą organizuoja LR teisingumo ministerija, egzamino globėjas - Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, partneriai: DELFI, LRT radijas ir televizija. Šiais metais pasitikrinti Konstitucijos žinias ir vėl kviečiami visi šalies gyventojai.

Pirmas egzamino etapas vyks spalio 3 d. 12 val. Marijampolės savivaldybės administracijos (Marijampolė J. Basanavičiaus a. 1) II a. posėdžių salėje. Egzaminui registruotis ir dalyvauti kviečiami visi Lietuvos piliečiai, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją.

Visi Lietuvos Respublikos piliečiai Konstitucijos žinias pasitikrinti galės dalyvaudami dviejuose Konstitucijos egzamino 2019 etapuose:

Pirmas etapas numatomas Spalio 3 d. Jame galės dalyvauti visi piliečiai. Numatoma egzamino pradžia – 12 val. I etapo metu dalyviai atsakinės į 30 uždarų klausimų.Norintieji laikyti egzaminą savivaldybėse piliečiai iki spalio 1 d. kviečiami registruotis portale http://www.delfi.lt/konstitucijos-egzaminas/, tačiau egzaminą laikyti savivaldybėse leidžiama ir iš anksto neužsiregistravusiems asmenims. Egzamino I etape į klausimus atsakinėti bus galima ir internetu portalewww.delfi.lt. tik spalio 3 d. nuo 12.00 val. iki 12.45 val. ir tik tiems piliečiams, kurie nepretenduoja dalyvauti II etape, arba turintiems teisinį išsilavinimą ar teisę studijuojantiems. Laikantieji internetu dalyvaus tik I egzamino etape.

Spalio 17 d. geriausias žinias I etape  parodę dalyviai bus pakviesti Į II etapą. Į II etapą pakviesti dalyviai apie laikymo vietą ir laiką bus informuoti individualiai.

Konstitucijos egzamino 2019 laimėtojai bus skelbiami 2019 m. spalio 25 d. 13 val. per iškilmingą ceremoniją Prezidentūroje. Jiems bus įteikti organizatorių ir projekto partnerių įsteigti prizai.

Su egzamino taisyklėmis susipažinti galite čia: www.konstitucijosegzaminas.lt

Daugiau informacijos el. paštu konstitucija@inlinen.eu

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra