2019-03-19; 12:16 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Ar norime gerti švaresnį vandenį?

AR NORIME GERTI ŠVARESNĮ VANDENĮ?

 

Investicijomis skatinama švara

Pastarąjį dešimtmetį į vandentvarkos ūkį Lietuvoje investuotos daugiamilijoninės lėšos. Nauji vandens tinklai ir nuotekų valymo įrenginiai pirmiausia pradėti kloti didesniuose miestuose, o dabar pereinama prie mažesnių ir netgi kaimo vietovių. Lietuvos siekis – kad vandens tiekimo ir tvarkymo paslaugos būtų teikiamos 95 proc. gyventojų, tačiau šiandien dar nemažai Lietuvos gyventojų vartoja šachtinių šulinių vandenį. Bet padėtis sparčiai keičiasi. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę vandentvarka tapo prioritetine aplinkosaugos sritimi: tai buvo didžiausia šalies ekologinė problema, nes į aplinką ir Baltijos jūrą patekdavo milžiniški kiekiai nevalytų nuotekų.

Nustatyta, kad šalyje yra apie kelis šimtus tūkst. nuotekų surinkimo duobių, tačiau tik nedidelė dalis tokių duobių savininkų yra sudarę sutartis nuotekoms išvežti. Neretai tie, kurie nesijungia prie tinklų, nuotekas yra nukreipę į drenažo sistemas, lietaus kanalizaciją arba turi nesandarias išgriebimo duobes. Jei toliau niekas nesikeis, nedideliuose ir tankiai apgyvendintuose sklypuose šalia miestų bei mažose gyvenvietėse išliks ekologinės taršos grėsmė.

Pastaraisiais metais Marijampolės savivaldybės gyventojus, pasiekė didelės investicijos iš Europos Sąjungos  vandentvarkos infrastruktūros plėtrai. Šiuo metu  baigiamas įgyvendinti trečiasis iš dalies Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas projektas vykdomas Marijampolės savivaldybėje – „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Marijampolės savivaldybėje (Sasnavoje, Igliaukoje, Liudvinave)“.  Šios investicijos suteikia realią galimybę savivaldybės  gyventojams pasinaudoti kokybišku geriamojo vandens tiekimu ir nuotekų tvarkymu.

Gavus Europos Sąjungos paramą buvo pastatyti modernūs šiuolaikiški nuotekų valymo įrenginiai Igliaukos, Liudvinavo ir Sasnavos seniūnijose. Sasnavos seniūnijoje nutiesta 0,77 km vandentiekio ir 1,73 km nuotekų tinklų Didvyrių, Žaliosios ir Sūduvos gatvėse. Liudvinave nutiesta 3,3 km vandentiekio ir 5,5 km nuotekų tinklų Liepų, Sūduonios, Ūkininkų, Vasaros, Vytauto, Birutės, A. Juozapavičiaus, Ežero, Kęstučio gatvėse.

Parama skirta pagal Europos Sąjungos struktūrinės paramos Lietuvai 2007 – 2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Aplinka ir darnus vystymasis" 3 prioriteto priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“.

 

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (5) skaityti