2020-05-31; 4:08 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Asociacija „Rūpestėlis“ paminėjo veiklos metų sukaktį

Marijampolėje veikianti onkologinių ligonių asociacija „Rūpestėlis“ paminėjo vienerių metų veiklos sukaktį. Sukaktis nedidelė, tačiau asociacija labai reikalinga onkologinių ligų paliestiems žmonėms, kuriems svarbi ir pagalba, ir aplinkinių supratimas, ir tarpusavio bendravimas. „Rūpestėlis“ vykdo švietėjišką veiklą, vienijasi bendrystei, kad našta, susidūrus su onkologine liga, būtų lengvesnė.

Asociaciją „Rūpestėlis“, kurioje šiuo metų yra beveik 50 narių, įkūrė ir jam vadovauja energinga vadovė Irena Mikalavičienė. Renginyje vadovė prisiminė svarbiausius įkūrimo epizodus, pasidžiaugė pirmaisiais veiklos metais, kurie suvienijo Marijampolėje gyvenančius bendro likimo žmones.

I. Mikalavičienė visų asociacijos narių vardu dėkojo savivaldybės vadovams už supratingumą, dėmesį ir pasidžiaugė pagalba – Marijampolės savivaldybės tarybos priimtu sprendimu, leidžiančiu onkologine liga sergantiems marijampoliečiams važiuoti miesto ir priemiesčio autobusais su 80 proc. nuolaida.

„Esate aktyvūs ir pavyzdys kitiems savo veikla ir optimizmu. Būkite matomi, dalyvaukite ir ateityje įvairiuose projektuose, atraskite pomėgius, kurie atpalaiduoja, padeda džiaugtis gyvenimu ir įtraukite į savo veiklą aplinkinius, nes tokiu būdu bus geriau suprasti sergančiųjų aplinką ir padėti spręsti problemas. Tegu plečiasi jūsų veikla, nes jos tęstinumas labai svarbus tarp likimo bičiulių ir teikiantis supratimą, kaip susigyventi su šia liga, įgyti žinių, patirties, naujų jėgų ir kasdieninio džiaugsmo“,- sakė savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, sveikindamas asociacijos narius, linkėdamas veiklos tęstinumo bei žadėdamas ir ateityje globoti šią organizaciją.

Asociacija „Rūpestėlis“ yra Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA narė. Ši organizacija vienija onkologinėmis ligomis sergančių pacientų draugijas ir kitas nevyriausybines organizacijas, teikiančias pagalbą šiomis ligomis sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems. POLA siekia geresnės onkologinių pacientų ir jų artimųjų gyvenimo kokybės, turi duomenų bazę, o turimos POLA suteikia daugiau galimybių naudotis įvairiomis lengvatomis. Renginyje dalyvavo šios organizacijos direktorė Neringa Čiakienė, kuri sveikino ir džiaugėsi „Rūpestėlio“ veikla, nes tokios organizacijos, kuriose galima dalytis patirtimi ir gauti praktinės informacijos, o bendravimas mažina emocinę naštą, regionuose labai reikalingos.

Renginyje buvo iškilmingai pašventinta asociacijos „Rūpestėlis“ vėliava. Muzikinę sveikinimo programą dovanojo Sūduvos gimnazijos kanklininkai ir jų vadovė Rasa Slankauskienė.

Asociacijos „Rūpestėlis“ vadovė Irena Mikalavičienė padėkojo už pagalbą savanoriams ir rėmėjams bei linkėjo savo organizacijos nariams gražios bendrystės ir supratingumo bei tikėjimo, kad onkologija – tai ne nuosprendis, o liga, skatinanti keistis ir džiaugtis kiekviena gyvenimo diena.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra