2020-05-27; 18:04 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Atnaujinate veiklą? Štai ką turite žinoti

Vyriausybei priėmus karantino švelninimo planą, leista dirbti kai kurioms parduotuvėms ir paslaugų įmonėms. Nuo šiandien leista dirbti ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą tiesioginį įėjimą iš lauko pusės ir galinčioms reguliuoti pirkėjų srautą. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga vėl duris atveriančias prekybos ir paslaugos įmones įpareigojo laikytis ypatingų saugumo reikalavimų.

 • Parduotuvės įpareigotos prie įėjimo pateikti informaciją, kad jose nerekomenduojama lankytis rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60-ies metų amžiaus ir turintiems lėtinių susirgimų kaip, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, lėtinės kvėpavimo organų ligos, lėtinės inkstų ligos ir kitos. Be to, tokiems žmonėms nerekomenduojama dirbti ir prekybos vietose.
 
 • Rekomenduojama matuoti visų pirkėjų kūno temperatūrą prie įėjimo ir neįleisti tų pirkėjų, kuriems nustatomas karščiavimas – 37,3 °C ir daugiau – ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių: karščiuoja, kosti, čiaudi, sloguoja, jų kvėpavimas yra pasunkėjęs.
 • Turi būti ribojami pirkėjų srautai, atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, siekiant išvengti grūsčių. Prekybininkai turi užtikrinti, kad pirkėjai eilėse prie kasų ar savitarnos kasų laikytųsi saugaus, ne mažesnio kaip 1 metro, atstumo vienas nuo kito, o vietose, kuriose susidaro pirkėjų eilė – pažymėti privalomus atstumus tarp eilėje stovinčių pirkėjų.
 
 • Turi būti užtikrinama, kad į prekybos vietą būtų įleidžiami tik apsaugines kaukes arba kitas apsaugines veido priemones dėvintys pirkėjai, atvykę ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis.
 
 • Prie įėjimo į prekybos vietą pirkėjams turi būti pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kita) bei sudaryta galimybė tinkamai pasirūpinti rankų higiena, t. y. prie įėjimo gerai matomoje vietoje turi būti pakabintos pirkėjų rankų dezinfekcijai skirtos priemonės, vienkartinės pirštinės.
 
 • Atvykus į darbą, turi būti matuojama darbuotojų kūno temperatūra. Taip pat turi būti užtikrinama, kad dirbtų tik sveiki darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų susirgimų požymių (pvz.: sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.). Darbuotojų sveikata privalo būti nuolat stebima.
 
 • Mažmeninę prekybą iš mobiliųjų parduotuvių leista vykdyti ne arčiau nei 500 metrų atstumu nuo socialinės globos įstaigų.
 
 • Parduotuvės ir įvairių buitinių, remonto ar kitų paslaugų teikėjai turi užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kvadratinių metrų vienam klientui tenkantį patalpų plotą arba vienu metu aptarnauti ne daugiau nei vieną klientą.
 
 • Pramogų ir prekybos centruose ar kitose vietose esančių ne maisto parduotuvių, kurios neturi atskiro tiesioginio įėjimo iš lauko, veikla ir toliau draudžiama.
 
 • Pirmame karantino švelninimo etape veiklą gali pradėti tik tie paslaugų tiekėjai, kurių veikloje nėra ilgo (daugiau kaip 20 min.) kontakto su klientu ir kurie paslaugas teikia stacionariose paslaugų teikimo vietose. Taigi, vis dar draudžiama tokių paslaugų teikėjų, kaip grožio salonų, sporto klubų, veikla.
 
 • Platesnis paslaugų atvėrimas planuojamas vėliau, antrame etape.
 

Pagal Visuomenės informavimo grupės informaciją parengė

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra