2018-11-16; 8:08 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Baroko šėlsmas – medinių pučiamųjų instrumentų festivalyje MEDYNĖS 2018!

Rugsėjo 25 d.–spalio 24 d.

Ruduo atneša puikių potyrių Marijampolės profesionaliosios muzikos mėgėjams – artėja IV tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis „Medynės 2018“. Improvizacinis baroko šėlsmas – muzikos klausytojus įkvėpsianti šiųmetė festivalio programa. Tai ypatingos meninės stilistikos ir netradiciniais sprendimais pagrįstas renginys, šiuolaikiškai, netgi ekscentriškai interpretuosiantis Europos baroko paveldą. Tad muzikos gerbėjai kviečiami tapti savito XVII–XVIII a. muzikos palikimo dialogo su XXI a. kūrėjų (atlikėjų ir kompozitorių) idėjomis dalyviais.

Rugsėjo 25 d. festivalio organizatoriai kviečia vakarą praleisti kamerinėje aplinkoje, klausantis virtuoziškai atliekamos baroko muzikos. Vokietės Susanne ir Thomia Erhardt drauge su klavesinininku Sergejumi Tcherepanovu (Vokietija/Rusija) pristatys tarptautinę programą CON BRIO bei supažindins su mažai kam žinomais istoriniais instrumentais šalamaja ir barokiniu klarnetu.

Spalio 7 d. klausytojų laukia nepaprastai programa „Baltijos brizas“. Tai nepakartojama dovana, kurią džiazo muzikos gerbėjams dovanoja Cezariusz Gadzina & Atom String Quartet (Belgija/Lenkija). Inovatyvumas, originalumas, profesionalumas – tai, kas su šiuo kolektyvu skatina bendradarbiauti tokias pasaulinio garso žvaigždes, kaip Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Paolo Fres, Wolfgang Haffner, Ruper Stamm, Mathias Haus, Lars Danielsson ir kt. Prie nepamirštamos šio projekto atmosferos prisideda ne tik subtiliai atliekamos įspūdingos džiazinės kompozicijos, jo išskirtinumą lemia ir ansamblio sudėtis: organiška šešiolikos kvarteto stygų ir  unikalaus Cezariuszo Gadzinos saksofono tembro dermė. Kaip tik „penktasis elementas“ – saksofonas drauge su styginių kvartetu sukuria neįtikėtiną dramaturginį garsovaizdį, dėl kurio ši muzika klausytojus nukelia į dar neatrastas muzikos erdves.

Lietuviška birbynė: kartų susitikimai įvyks spalio 13 d. Tai puiki proga susitikti įvairių kartų lietuviško instrumento birbynės entuziastams ir drauge pamuzikuoti. Klaustyojai turės progą pasimėgauti įvairialype programa, kurią galima apibūdinti kaip nuoširdų ir prasmingą muzikantų siekį sujungti praeitį ir dabartį: čia susilies žodis ir muzika, gros ir jaunas, ir patyręs, skambės ir prieš šimtą metų kūrusių šedevrus, ir dabar gyvenančių bei kuriančių kompozitorių muzika.

Spalio 20 d. festivalyje gros vienas įspūdingiausių, visame pasaulyje koncertuojančių austrų baroko ansamblių „Austrian Baroque Company“ su  nepaprastos ekspresijos solistu – barokinės fleitos virtuozu Michaeliu Omanu. „Sprogdinantis energijos užtaisas“, „svinguojantis barokas“ – tokius epitetus šio ansamblio atlikimui įvardyti pasitelkia muzikos kritikai, ansamblio vadovą M. Omaną laikydami vienu geriausių šių laikų fleitininku. „Austrian Baroque Company“ kviečia pasiklausyti „Dangiškosios fleitos“ – kupinos baroko šėlsmo programos, kurioje pinsis klasikos tradicija ir improvizacijos laisvė.

Spalio 24 d. festivalį vainikuos specialus tarptautinis projektas, vienas svarbiausių „Medynės 2018“ ir Marijampolės kultūros sostinės akcentų. Kultūros sostinės baroko orkestras, jungiantis dešimt talentingų muzikantų iš trijų valstybių – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos, senosios muzikos gerbėjus pakvies pasinerti į viesulingą baroko muzikos garsų pasaulį, kuriam išskirtinio prieskonio suteiks ir pirmą kartą muzikos istorijoje baroko orkestre grojančios lietuviškos birbynės. Orkestro programos branduolys sudarytas iš muzikos, kuri buvo sukurta XVII–XVIII a. ne tik Vakarų Europoje, bet LDK areale. Johannas Josephas Fuxas, Marcinas Mielczewskis, Pietro Locatelli, Antonio Vivaldi, Georgas Philippas Telemannas – tai žymiausi Baroko epochos kompozitoriai, kurių muzika neabejotinai užburs kiekvieną klausytoją. Koncerte taip pat bus pristatytas dvigubas kompaktinis albumas „Lietuviška birbynė: XVII a. muzika Lenkijoje ir Lietuvoje“.

Festivalį organizuoja VšĮ „Sambalsiai“. Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Marijampolės savivaldybė.

Komunikacijos skyrius

Parengta pagal organizatorių informaciją

Festivalio programa:

2018 m. rugsėjo 25 d. 18 val. (antradienis)
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, Marijampolė

Tarptautinis senosios muzikos projektas 
CON BRIO

Susanne Erhardt - baroko klarnetas, išilginė fleita, šalamaja (Vokietija)
Sergej Tcherepanov - klavesinas (Vokietija / Rusija)
Thomia Erhardt - fagotas (Vokietija)
Darius Klišys - birbynė (Lietuva)

2018 m. spalio 7 d. 18 val. (sekmadienis)
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, Marijampolė

Džiazo muzikos programa 
BALTIC BREEZE

Cezariusz Gadzina & Atom String Quartet (Lenkija / Belgija)

2018 m. spalio 13 d. 18 val. (šeštadienis)
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, Marijampolė

LIETUVIŠKA BIRBYNĖ: KARTŲ SUSITIKIMAI
Dalyvauja Klaipėdos krašto birbynininkai

2018 m. spalio 20 d. (šeštadienis) 18 val.
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, Marijampolė

Baroko muzikos koncertas
DANGIŠKOJI FLEITA

Michael Oman (išilginė fleita) & Austrian Baroque Company (Austrija)

2018 m. spalio 24 d. (trečiadienis) 18 val.
Marijampolės dramos teatras

Specialus festivalio „Medynės 2018“ projektas
KULTŪROS SOSTINĖS BAROKO ORKESTRAS

(Lietuva, Lenkija, Ukraina, Vokietija)
Meno vadovas: Marek Toporowski (Lenkija)

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra