2020-05-31; 3:43 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Dalyvaukime akcijoje: „Išaugai“ – padovanok!

Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Kai Rusijos imperija, stengdamasi palaužti lietuvių dvasią, sunaikinti tautą, uždraudė raštą lietuvių kalba, daug Lietuvos inteligentų, dvasininkų, paprastų kaimų ir miestų žmonių tapo knygnešiais. Slapta į Lietuvą gabenamos knygos, laikraščiai, maldynai, knygelės buvo gaivos gūsis tautai, vienintelė galimybė mokyti vaikus lietuviškai skaityti.

Šiandien lietuvių kalba – Lietuvos valstybinė kalba, knygų ir kitokių spaudos leidinių taip pat galime įsigyti be baimės, kad būsime nubausti. Būna taip, kad įsigyjame knygą sau, savo vaikams, perskaitome, o tada ji tik puošia knygų lentyną arba dulka kur kamputyje nukišta.

Lietuvių kalbos draugijos Marijampolės skyrius Knygnešio dienos proga kviečia pasidalinti jau perskaitytomis, vaikų „išaugtomis“ knygomis, kurios galėtų pradžiuginti kitus. Knygas ir knygeles perduosime vaikų darželiams, papildysime lauko bibliotekėles, jei bus galimybė, pradžiuginsim ligonius ir ligoniukus. Juk ir sveikti su knyga lengviau.

Jūsų dovanojamų knygų lauksime iki kovo 16 dienos, atneškite jas į Marijampolės savivaldybės administracijos (J. Basanavičiaus a. 1) 507 kabinetą.

 

Zina Eklerienė
Savivaldybės kalbos tvarkytoja

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra