2019-11-20; 16:58 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Dalyvauti donorystės akcijoje - kilnus tikslas

Šiandien Marijampolės J. Basanavičiaus aikštėje nuo 11 val. vyko kraujo donorų akcija. VšĮ Nacionalinio kraujo centro organizatorė Rimantė Vanagienė teigė, kad marijampoliečiai yra labai pilietiški, aktyviai dalyvaujantys Kraujo donorystės akcijoje.
Gražų pavyzdį rodo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda duodamas kraujo jau 21 kartą. Tai kilnus ir pilietiškas pavyzdys.
Iš viso šiandien  kraujo davė 104 marijampoliečiai, iš jų net 25 kraujo davė pirmą kartą savo gyvenime. Iš vieno žmogaus paimama 450 ml. kraujo, kuris gali išgelbėti iki trijų gyvybių.
VšĮ Nacionalinio kraujo centro užduotis, kad gyventojai, duodantys kraujo pirmą kartą, sugrįžtų ir taptų pakartotiniais kraujo donorais.
Kraujo produktų poreikis nuolat yra didelis. Šiuo metu Lietuvai trūksta ARhD+ grupės ir ORhD- kraujo, bet situacija nuolat gali kisti. VšĮ Nacionalinis kraujo centras kraujo atsargomis aprūpina 73 šalies ligonines, keliauja po šalies miestus, aplankydamas juos dukart per mėnesį. Marijampolės miestas yra tarp pažangiausių.
Duoti kraujo gali visi sveiki 18-65 metų amžiaus asmenys, kurių svoris ne mažesnis kaip 50 kg., reikėtų būti pailsėjus, pavalgius, vartoti daug skysčių.

Marijampolės  savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra