2020-04-09; 10:00 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Dėl civilinės būklės aktų registravimo organizavimo karantino laikotarpiu

Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją, siekiant užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą, 2020 m. kovo 14 d. LR Vyriausybės nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikoje paskelbimo“ 3.2.1 punktu nustatyta, kad valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje.

Atsižvelgdamas į tai, taip pat į civilinės būklės aktų registravimo ir su tuo susijusių paslaugų, kurias teikia savivaldybių civilinės metrikacijos įstaigos, specifiką bei Teisingumo ministerijos rekomendacijas karantino laikotarpiu Marijampolės savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius:

  • Civilinės metrikacijos įstaigų teikiamų paslaugų teikimą organizuoja nuotoliniu būdu. Informaciją ir konsultacijas gyventojams teikia el. paštu metrikacija@marijampole.lt arba telefonais: (8 343) 51 870, (8 343) 51 809, +370 687 83486, +370 671 16171, o prašymus įregistruoti civilinės būklės aktus, kiek tai įmanoma ir kaip nurodyta rekomendacijose, priima per Elektroninę metrikacijos paslaugų informacinę sistemą (toliau - MEPIS) https://mepis.registrucentras.lt/web/mepis).
  • Asmenims pageidaujant, bus pateikti civilinės būklės aktų įrašus liudijantys išrašai (jų kopijos) tuo el. pašto adresu, kuris yra nurodytas užsakant paslaugas per MEPIS. Pasiimti dokumento originalą civilinės metrikacijos įstaigoje asmenys galės pasibaigus karantinui.
  • Prašymai tuoktis priimami per MEPIS. Prašymus (analogiško turinio) privalo užpildyti abu ketinantys susituokti asmenys. Gavus prašymus, ketinantys susituokti asmenys per MEPIS informuojami, apie tai, kad į santuokos registravimo ceremoniją jie turėtų atvykti anksčiau nurodyto ceremonijos laiko tam, kad galėtų įvykti nuodugni santuokos sudarymo sąlygų patikra ir kiti susiję formalumai. Kartu ketinantys tuoktis asmenys bus informuojami apie santuokos sudarymo sąlygas ir supažindinami su kita Civilinės būklės aktų registravimo taisyklių 68 punkte nurodyta informacija.
  • Registruojant santuoką, yra ribojamas dalyvaujančiųjų santuokos registravimo ceremonijoje asmenų skaičius. Maksimalus skaičius – 5 asmenys, neįskaičiuojant civilinės metrikacijos įstaigos darbuotojų. Iš anksto informuojame sutuoktinius, kad kiti asmenys, norintys dalyvauti ceremonijoje ir (ar) pasveikinti atėję svečiai į civilinės metrikacijos įstaigos patalpas nebus įleidžiami.
  • Ketinantiems tuoktis asmenims, kurie pastaruoju metu atvyko iš užsienio, siūlome pasirinkti vėlesnę santuokos registravimo datą, nes jiems yra privaloma 14 dienų izoliacija pagal Vyriausybės nutarimo „Dėl karantino Lietuvos Respublikoje paskelbimo“ Nr. 207 3.1.5 punktą.
  • Atsižvelgiant į Civilinės būklės aktų registravimo taisyklių 69 punktą, atsisakoma registruoti santuokas ne civilinės metrikacijos įstaigos patalpose, nes tai gali kelti pavojų darbuotojų sveikatai. Apie tai ketinantys susituokti asmenys informuojami kuo anksčiau ir jiems siūloma atvykti registruoti santuoką į civilinės metrikacijos skyrių.
  • Neatidėliotinais atvejais priimami prašymai apskaityti užsienyje sudarytus civilinės būklės aktus per MEPIS. 7
  • Atkreipiame visuomenės dėmesį į tai, kad dėl mirties, santuokos nutraukimo (kai santuoka nutraukta Lietuvoje teismo sprendimu), bažnytinės santuokos įtraukimo į apskaitą asmenims apskritai nereikia kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą – šie veiksmai atliekami civilinės metrikacijos įstaigos iniciatyva, gavus šiuos civilinės būklės aktus patvirtinančius dokumentus iš atitinkamų įstaigų.
  • Raginame visuomenę susilaikyti nuo prašymų, kurie gali būti pateikti pasibaigus karantinui.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra