2020-05-27; 18:37 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Galimai neatsargiai nupjautas medis pažeidė nuotekų vamzdį Želsvoje

Vakar vakare socialiniuose tinkluose pasklido žinia apie Želsvos kaime tarp Pievų tako ir Senosios Želsvos gatvių pažeistą per upelį nutiestą nuotekų vamzdį. Įrašas su nuotrauka socialiniuose tinkluose atsirado po to, kai gyventojai nesulaukė operatyvios pagalbos.

Dar vakar į įvykio vietą nuvyko Marijampolės savivaldybės vicemeras Paulius Marozas bei Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Karolys Dvylys. Šiandien paaiškėjo, kad naktį įvertinti incidentą atvyko ir UAB „Sūduvos vandenys“ darbuotojas bei Aplinkos departamento inspektoriai.

Šiandien P. Marozas ir Administracijos direktorius Karolis Podolskis paaiškinti vakar dienos situaciją kvietėsi UAB „Sūduvos vandenys“ direktorių Žydrūną Čekauską. Direktorius informavo, kad avarijos šalinimo darbai vykdomi nuo pat ryto ir situacija jau suvaldyta. Labai tikėtina, kad nuotekų vamzdis buvo pažeistas dėl žmogaus veiklos. Įtariama, kad buvo pjaunamas visai šalia augęs medis, o jo šakos krito ant per upelį nutiesto vamzdžio. Tokia išvada daroma dėl to, kad vamzdis yra tvirtas ir neprakiuręs, tačiau pažeista ant jo esanti mova, o šalia jo prikritę medžio šakų, matosi nuo medžio pjovimo likusios dar šviežios pjuvenos.

Vakar dienos situacija atskleidė ir kitą problemą, kuri nuo kovo 1 dienos bus išspręsta. Kaip, kad minėjo įrašą socialiniuose tinkluose paskelbusi gyventoja, nakties metu sunku prisišaukti pagalbos avarinei situacijai spręsti, nes nėra budinčios avarinės tarnybos. Pasak UAB „Sūduvos vandenys“ direktoriaus, ši situacija parodė silpnąsias vietas. Bendrovė turi budinčią vandens tiekimo avarinių situacijų likvidavimo tarnybą, tačiau tokios tarnybos nebuvo nuotekų avarinėms situacijoms likviduoti. Tačiau viskas pasikeis jau nuo kovo 1 dienos, kai bus suformuota nuotekų avarinių situacijų likvidavimo komanda. Direktorius pripažino, kad į gyventojų pranešimą atsiliepęs dispečeris sureagavo netinkamai. Nors ir nėra avarinės budinčios tarnybos, dispečeris privalėjo nedelsiant pranešti apie situaciją vadovams ir patikinti besikreipiančius asmenis, kad pažeistas vamzdis bus nedelsiant apžiūrėtas, o situacija įvertinta. Kad tokių nesusipratimų būtų išvengta – dispečerinės darbuotojams bus suteiktas detalus instruktažas.

Aplinkos apsaugos departamento inspektoriai paėmė upelio vandens pavyzdį, kuris bus ištirtas dėl vandens taršos nuotekomis lygio. Padarytą žalą atlygins UAB „Sūduvos vandenys“, kurie neatmeta galimybės vėliau šią žalą išsiieškoti iš avarinę situaciją sukėlusio asmens, jei bus nustatyta, kad tai nutiko dėl žmogaus veiklos. Taip pat aiškinamasi ar buvo išduotas leidimas medį pjauti ar tai buvo daroma savavališkai.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra