2020-05-29; 18:33 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Gyventojų apklausos „Ar pakanka informacijos apie civilinę saugą“ rezultatai ir išvados

Marijampolės savivaldybės administracija, siekdama išsiaiškinti ir ištirti gyventojų civilinės saugos žinių lygį, nustatyti informacijos suteikimo galimybes, parengė gyventojų apklausos anketą, kuri buvo skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje bei vietinėje spaudoje.

Informuoti visuomenę apie artėjančias grėsmes ar susidariusias ekstremaliąsias situacijas Lietuvoje sukurta gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema. Gyventojus perspėjanti informacija turi būti gausi ir iš kuo įvairesnių šaltinių, tuomet tikėtina, kad ją išgirs daugiau žmonių ir kad žmonės labiau paisys perspėjimų. Visuomenė gali būti perspėjama įvairiais būdais: jungiamos civilinės saugos sirenos, siunčiami trumpieji pranešimai tiesiogiai į gyventojų mobiliuosius telefonus, skelbiami pranešimai šalies žiniasklaidoje, interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose. Į ekstremaliojo įvykio teritoriją gali būti siunčiami automobiliai, turintys garso stiprinimo įrangą, o atokių gyvenviečių gyventojai gali būti perspėjami per pasiuntinius. Apie šią sistemą žino net 84,2 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų.

Nuo 2012 m. Lietuvoje veikia gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema (GPIS), kuri veiksmingai realiu laiku perduoda informaciją apie gresiančius pavojus, siųsdama trumpuosius pranešimus tiesiogiai į gyventojų mobiliuosius telefonus. Telefonuose programą, leidžiančią gauti pranešimus, yra nusistatę 66,7 proc. respondentų. 70,7 proc. dalyvavusiųjų apklausoje tiksliai nurodė, kur galima rasti instrukcijas, kaip nusistatyti trumpųjų perspėjimų pranešimų gavimo paslaugą savo mobiliajame telefone.

Kaip padėti gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai gyventojams išvengti ar patirti kuo mažiau žalos, yra parengtos civilinės saugos rekomendacijos, apie kurias yra girdėję 56, 1 proc. respondentų.

Laikinam gyventojų prieglobsčiui, saugantis nuo žalingo aplinkos poveikio, bei evakuotų gyventojų apsaugai yra numatyti kolektyvinės apsaugos statiniai. Apie kolektyvinės apsaugos statinius yra girdėję 26,3 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų. Informaciją apie Marijampolės savivaldybėje esančius kolektyvinės apsaugos statinius galite rasti Savivaldybės interneto svetainėje rubrikoje  „Civilinės sauga“, nuoroda >>> 

Visi kolektyvinės apsaugos statiniai yra žymimi specialiuoju ženklu 

Į anketos klausimą „Kokių žinių apie civilinę saugą Jums šiuo metu reikėtų?” 33,3 proc. apklaustųjų nurodė, kad elementarių žinių apie savisaugos priemones ir būdus; 29,8 proc. norėtų sužinoti apie ekstremaliųjų situacijų rūšis ir pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms; 24,6 proc. gyventojų domintų civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos veikla. Pagal anketos duomenis patogiausias būdas gauti informaciją – pranešimas internetu, elektroniniu paštu, per televiziją ir radiją. Mažiausiai sudomintų informacija, paskelbta spaudoje ir informaciniuose stenduose.

Sužinoti, kaip elgtis siekiant išvengti ekstremaliosios situacijos, nelaimės, ką daryti jai įvykus, kaip gauti reikiamą informaciją ekstremaliosios situacijos metu ir kt., gyventojai gali Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje www.lt72lt. Šią svetainę žino tik 15,8 proc. respondentų.

Kad patekus į ekstremaliosios situacijos gniaužtus nepasiduotų apvaizdai, o mokėtų veikti, kviečiame visus gyventojus apsilankyti Savivaldybės interneto svetainėje rubrikoje „Civilinė sauga”, kur rasite nuorodą į Lietuvos pasiruošimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainę www.lt72.lt ir daug kitos naudingos informacijos, susijusios su civiline sauga.

Marijampolės savivaldybės administracija

 

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra