2020-05-27; 18:24 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Ir toliau intensyviai tvarkomas Pašešupio parkas

Marijampoliečiai ir miesto svečiai su nekantrumu laukia, kada bus baigtas tvarkyti didžiausias Marijampolėje – Pašešupio parkas. Gyventojai aktyviai domisi šio parko rekonstrukcijos procesu, kai kuriais techniniais sprendiniais, būsimų pėsčiųjų takų danga.

„Džiaugiuosi, kad gyventojai laukia Pašešupio parko rekonstrukcijos pabaigos ir su nekantrumu nori pamatyti, kaipgi atrodys šis unikalus parkas. Bene daugiausiai klausimų sulaukiame apie pėsčiųjų takus, jų plotį ir būsimą dangą. Finansavimo aprašas aiškiai apibrėžia, kad betoninėmis trinkelėmis grįstų takų šiame parke negali būti daugiau nei ketvirtadalis. Visi kiti takai privalo būti įrengti su natūralia danga. Atsižvelgiant į reikalavimus, nusprendėme, kad trinkelėmis grįsime pagrindinį, per visą Pašešupio parką besidriekiantį, taką. Šis, daugiau nei pusantro kilometro ilgio takas bus 2, 5 m. pločio skirtas ir pėstiesiems, ir dviratininkams. Takas bus apšviestas, šalia jo įrengti patogūs suoleliai. Manau, kad mėgstantys pasivaikščiojimus, pasivažinėjimus dviračiais, mamos su vaikučiais tikrai pamils šį šalia tekančios Šešupės įrengtą taką“, – apie projekto sprendinius kalba Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda. „Kiti, iš pagrindinio tako išsišakojantys takeliai bus įvairaus pločio, ir kaip reikalauja finansavimo aprašas – grįsti nebe trinkelėmis, bet natūralesne skaldos atsijų danga“.

Pagrindinis šio projekto tikslas – sukurti ne tik gamtai draugišką, estetišką ir ekologiškai tvarkingą Pašešupio parko teritoriją, tačiau taip pat modernią ir šiuolaikišką. Norima, kad visi čia atrastų tai, kas jiems būtų artima ir jauku. Ar tai būtų lėtas pasivaikščiojimas kvėpuojant tyru oru, ar pažintis su augmenijos įvairove, ar atsipalaidavimas propaguojant mėgstamą sporto šaką. Tvarkomame parke jau galima matyti būsimų takų kontūrus, kurių bus kur kas daugiau nei prieš tai.

Šiuo metu įrengiamas ir pažintinis dendrologinis takas, kuris kvies susipažinti su retais, vertingais ir įdomiais parke augančiais medžiais, išsamiai aprašytais įrengtuose informaciniuose stenduose. Takas, pritaikytas lengvam pasivaikščiojimui, bus nuklotas nauja sutankinta skaldos atsijų danga. Vaikščiojant šiuo taku, grožintis parko gamta, bus galima stabtelti ir atsikvėpti ilsintis ant vieno iš 80-ies poilsio suolelių.

Pasibaigus parko atnaujinimo darbams parke bus naujai nutiesta ir (ar) rekonstruota apie 5000 m. takų bei takelių. Šioje ypatingoje erdvėje puikiai laiką galės leisti šeimos, jaunimas, senjorai, gamtos mylėtojai, aktyvų laisvalaikį mėgstantys ar tiesiog ieškantys ramios poilsio oazės. Tikimasi, kad nuostabus, žalias ir dendrologiškai vertingas parkas taps dar viena marijampoliečių ir miesto svečių mėgstama vieta, kurioje susilies gamtos natūralumas ir modernūs architektūriniai sprendiniai.

Pašešupio parko rekonstrukciją planuojama baigti iki š. m. gruodžio 31 d.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra