2019-08-25; 6:51 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Jau šeštąjį kartą tūkstantinė minia bėgo už Marijampolę

Savaitgalį praūžusią Marijampolės miesto šventę „Cukrinis festivalis“ apvainikavo sekmadienį įvykęs sporto renginys „Bėgam už Marijampolę 2019“. Jau šeštą kartą organizuotas bėgimas „Bėgam už Marijampolę 2019“ šiemet buvo skirtas Marijampolės vardo susigrąžinimo 30-ajam jubiliejui. Jau šeštą kartą tūkstantinė minia - bėgimo sporto mėgėjai ir profesionalai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių - bėgo už Marijampolę miesto gatvėmis ir parkais. Nors kaitri saulė bėgikų nelepino, visi dalyviai sėkmingai įveikė pasirinktą pusmaratonio - 10 km arba 5 km - distanciją. Visiems bėgimo dalyviams buvo įteikti išskirtinio dizaino kaltiniai medaliai su pagrindiniu šių metų miesto šūkiu „Laisvės vardas - Marijampolė“. Didelis dėmesys buvo skirtas ir mažiesiems bėgikams. Kiekvienas vaikas, įveikęs 500 metrų distanciją, buvo apdovanotas ne tik medaliu, bet ir rėmėjų dovanomis. „Stengiamės parodyti dėmesį ir į renginį įtraukti kuo įvairesnių grupių žmones - nuo mažiausių iki vyriausių, nuo neįgaliųjų, mėgėjų iki profesionalių sportininkų. Mūsų tikslas - suvienyti sporto bendruomenę ir sukurti šventę miesto gyventojams bei svečiams“, - sakė pagrindinis renginio organizatorius, Marijampolės lengvosios atletikos sporto klubo pirmininkas Darius Kemeraitis.

Puikius sportinius rezultatus parodė bėgikai iš Baltarusijos ir Lenkijos. Absoliučiais 21 km distancijos bėgimo nugalėtojais tapo: Dimitri Hramatovski (Baltarusija) ir Yulia Tarasevich (Baltarusija), už nugaros antroje vietoje palikdami lietuvaičius Evaldą Nausėdą ir Dalią Lukošienę. 10 kilometrų distanciją greičiausiai įveikė Marijampolės lengvosios atletikos sporto klubo auklėtinis Paulius Bieliūnas ir Šiaulių sporto klubo „Lukas“ atstovė Viktorija Varnagirytė. 5 km trasoje greičiausi buvo: Modestas Rusevičius (Marijampolė) ir Beata Osior (Lenkija). Dėl prizinių vietų 5 km ir 10 km distancijose bėgikai taip pat varžėsi ir skirtingose amžiaus grupėse, todėl apdovanoti prizais ir taurėmis buvo daugiau nei 80 dalyvių. Taurėmis taip pat buvo apdovanoti: vyriausias renginio dalyvis Jonas Burokas (82 m.), jauniausias bėgikas Vygintas Bigata (6 m.), išradingiausio bėgimo kostiumo autorė marijampolietė Jolita Višinskienė, 5 km trasą greičiausiai įveikęs tėtis su vežimėliu Aurimas Galeckas, sportiškiausia marijampoliečių šeimyna Roberta ir Giedrius Šlekiai, bėgime dalyvavę su trimis mažamečiais, greičiausias dalyvis, 5 km trasą įveikęs su neįgaliojo vežimėliu, marijampolietis Audrius Lukšys. Greičiausiu bei gausiausiu sporto klubu pripažinta VšĮ „Bėgimo klubas“ - jam atiteko komandinė taurė ir piniginis rėmėjų prizas. „Buvome maloniai nustebinti puikiai organizuotu bėgimo renginiu, skirtu dideliu dėmesiu kiekvienam dalyviui trasoje ir ant apdovanojimų pakylos. Apdovanojimų ceremonija buvo tiesiog įspūdinga - stovint po konfeti lietumi ir skambant nugalėtojų dainai, per kūną nubėgo šiurpuliukai“, – renginio įspūdžiais dalijosi nuo scenos nulipę prizininkai Všį „Bėgimo klubas“ atstovai.

Šių metų bėgime išbandyta naujovė - virtualus bėgimas, kurio metu dalyviai bėgo distancijas už Marijampolę nuotoliniu būdu, fiziškai būdami ne Marijampolėje, o bet kurioje Pasaulio vietoje - ne tik Lietuvoje, bet ir Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje. Nors virtualaus bėgimo dalyvių rezultatai nekonkuravo su bėgikų, įveikusių trasą renginio dieną Marijampolėje, kiekvienam virtualaus bėgimo dalyviui atminimo medaliai bus išsiųsti paštu.

Šiais metais prie bėgimo renginio prisijungė ir kitų sporto šakų entuziastai. Taip atsirado renginiai: „Minam už Marijampolę“, „Plaukiam už Marijampolę“, „Neriam už Marijampolę“, „Irkluojam už Marijampolę“, „Keliam už Marijampolę“, „Buriuojam už Marijampolę“ ir „Einam už Marijampolę“.

„Bėgam už Marijampolę“ yra unikalus tuo, kad tai nekomercinis renginys – už registraciją surinktos lėšos, kurios nepanaudojamos bėgimo organizavimui, kasmet skiriamos miestui gražinti ar sporto inventoriui įrengti Marijampolės viešosiose erdvėse.

 

„Bėgam už Marijampolę“ organizatoriai
Fotografijų autorius Rokas Lukoševičius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Veiklos sritys

Visos veiklos sritys