2020-05-27; 11:56 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Kai kuriems asmenims turto deklaracijas privalu pateikti iki gegužės 4 d.

Gegužės 4-oji - paskutinė Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos pateikimo diena tiems gyventojams, kurie duomenis apie turimą turtą privalo pateikti dėl 2019 m. eitų pareigų.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad Lietuvoje ir užsienyje 2019 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą privalo deklaruoti politikai, valstybės tarnautojai, biudžetinių įstaigų (ir jų padalinių), valstybės ir savivaldybių įmonių, taip pat akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių (jei akcininkė yra valstybė ar savivaldybė) bei viešųjų įstaigų (jei steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė) vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai ir jų pavaduotojai, teisėjai, notarai, antstoliai, prokurorai, kiti asmenys, išvardinti (kaip numatyta) Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimoįstatyme (GTDĮ).

Duomenų pateikimo forma (FR0001) ir pildymo tvarka nesikeitė, juos pateikti galima per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS). Turto deklaraciją gyventojas pildo atsižvelgdamas į turimas sutartis ir kitus dokumentus, remdamasis paties turima informacija, bankų ir kitų juridinių asmenų išduotomis pažymomis apie santaupų ar paskolų, gautų pajamų sumas.

Pagal GTDĮ valstybės politikų, tarnautojų, pareigūnų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų bei jų šeimų narių deklaracijų išrašų duomenis Valstybinė mokesčių inspekcija, patikrinusi duomenų teisingumą, įpareigota paskelbti viešai iki spalio 1 d.

Deklaravus turtą jokių papildomų mokestinių prievolių neatsiranda.

Dėl COVID-19 visos VMI paslaugos teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę telefonu 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per „Mano VMI“.

VMI paskelbė ir papildomą konsultantų telefonu sąrašą pagal aptarnavimo teritorijas. Jį galima rasti VMI interneto svetainėje.

Konsultacijas Marijampolės gyventojams telefonu teikia Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos (Kauno AVMI) specialistai, kuriems galima skambinti šiais papildomais telefonų numeriais (8 37) 466773, (8 343) 97762 ir (8 315) 55895.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra