2020-05-27; 13:18 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Kaip tinkamai naudoti ir išmesti apsaugines priemones: panaudota kaukė ar pirštinės gali tapti užkratu

Nuo balandžio 10 dienos viešose vietose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius, medžiaginę veido kaukę ar kitas priemones, dengiančias nosį ir burną. Taip pat rekomenduojama viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines, todėl svarbu jas tinkamai naudoti ir žinoti, kaip panaudojus taisyklingai šiomis priemonėmis atsikratyti, kad koronavirusas nepasklistų.

Apsauginės kaukės veiksmingos tik tuo atveju, kai jos taisyklingai naudojamos kartu su kitomis prevencinėmis priemonėmis: dažnu rankų plovimu su muilu ir vandeniu ar rankų dezinfekavimu alkoholiniu antiseptiku. Specialistai įspėja, kad netaisyklingas kaukių dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą.

Kaip teisingai apsaugines kaukes ir pirštines užsidėti, nusiimti bei išmesti

Prieš išeinant iš namų pirmiausia užsimaunamos vienkartinės pirštinės, tik po to užsidedama kaukė. Ji turi uždengti nosį ir burną, jokiu būdu neturi būti laikoma pasmakrėje, paliekant neuždengtą nosį, nekabinama ant vienos ausies. Kaukės visą dėvėjimo laiką negalima liesti rankomis. Kaukę galima dėvėti apie 2 valandas arba kol sudrėksta. Ši taisyklė galioja tiek medicininėms kaukėms, tiek savadarbėms, tiek ir kaukę atstojantiems šalikams.

Nusiimant kaukę jokiu būdu negalima imti jos per vidurį. Kaukė nuo veido nuimama laikant už raištelio ar gumytės dviem pirštais.

Po to teisingai nusimaunamos pirštinės: pirma dviem pirštais atsargiai imama už vienos pirštinės krašto ir traukiama žemyn, taip išverčiant panaudotą pirštinę. Po to imama už išverstos pirštinės švarios pusės ir su ja imama už kitos pirštinės krašto, pati pirštinė taip pat išverčiama į išvirkščią pusę ją traukiant žemyn. Vienkartinės pirštinės neturi būti dezinfekuojamos dezinfekciniais skysčiais ir naudojamos pakartotinai jas nusiėmus.

Nusiėmus kaukę ir nusimovus pirštines, būtina tinkamai nusiplauti rankas. Jos plaunamos vandeniu ir muilu mažiausiai 40 sekundžių, po to dezinfekuojamos.

Jeigu buvo naudojama savadarbė daugkartinio naudojimo kaukė, ji turi būti po kiekvieno naudojimo skalbiama ir lyginama lygintuvu. Skalbti kaukę reikia aukštesnėje temperatūroje su buityje naudojamomis skalbimo priemonėmis ar muilu.

Panaudotas apsaugos priemones – kaukes, respiratorius, pirštines iš pradžių reikia įdėti į sandarų maišelį, jį užrišti ir tik tada išmesti į šiukšlių dėžę.

Prašome elgtis atsakingai: nemėtyti panaudotų vienkartinių apsaugos priemonių prie didžiųjų prekybos centrų, šiukšliadėžių viešose vietose ar prie atliekų konteinerių, o tinkamai išmesti, kad jos netaptų užkrato šaltiniu.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra