2020-05-31; 3:42 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Karantino metu dėl pasibaigusio automobilio techninės apžiūros galiojimo nebaus

Atsižvelgdama į koronaviruso plitimo keliamą riziką, LR susisiekimo ministerija pakeitė privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarką. Pasibaigus techninės apžiūros galiojimo terminui, ją bus galima atlikti pasibaigus karantino laikotarpiui ir dar 30 kalendorinių dienų po karantino pabaigos. Specialistai pabrėžia, kad nors už automobilio su pasibaigusia technine apžiūra eksploatavimą karantino metu nebus baudžiama, tačiau vairuotojai privalo užtikrinti, kad transporto priemonė būtų techniškai tvarkinga. Naujoji tvarka taip pat nustato specialius techninių apžiūrų atlikimo saugumo reikalavimus.


TA metu automobilio viduje neužtruks

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“, informuodama apie karantino laikotarpiui pakoreguotą patikros tvarką, akcentuoja, kad šia tvarka ribojami patikrinimai automobilio salone, todėl maksimaliai sumažinama viruso pernešimo rizika. Karantino metu nebus atliekamas trikampių avarinio sustojimo ženklų, pirmosios medicinos pagalbos rinkinių, taip pat automobilio keleivių salone esančios įrangos tikrinimas, kai tam reikia patekti į automobilio vidų. Nepaisant to, iš išorės matomi automobilių vidaus įrangos trūkumai – valdymo įtaisų, saugos diržų, sėdynių ir kiti pažeidimai, bus vertinami. Todėl, siekiant išvengti nesusipratimų, techniniai apžiūrai teikiamuose automobiliuose visi saugos diržai turėtų būti ištraukti ir užsegti. Vadovaujantis karantino laikotarpiu galiojančia tvarka, techninę apžiūrą atliekantis kontrolierius tikrinamo automobilio salone neturėtų užtrukti ilgiau nei to reikia siekiant patikrinti stabdžių bei vairavimo sistemų veikimą, o dyzelinių automobilių<span >,ir išmetamųjų dujų dūmingumą. Patekimo į automobilio saloną greičiausiai nepavyks išvengti atliekant dujomis varomų automobilių patikrinimą.

Tais atvejais, kai automobilį techninei apžiūrai teikia profesionalūs vairuotojai, kurių gebėjimas saugiai pervažiuoti per patikros liniją ir tinkamai įvykdyti techninės apžiūros kontrolieriaus nurodymus nekelia abejonių, pvz., autobusų, krovininių automobilių, specialiųjų transporto priemonių (policijos, greitosios medicininės pagalbos automobilių) vairuotojai, per patikros linijas gali pervažiuoti ir patys.

Atidėjus TA naujos galiojimas neilgės

Dar vienas svarbus dalykas, susijęs su technine apžiūra karantino laikotarpiu – terminai. Susisiekimo ministro įsakymu techninę apžiūrą atidėjus iki dienos, kai bus paskelbta karantino režimo pabaiga ir 30 kalendorinių dienų po jo, naujos techninės apžiūros galiojimas skaičiuojamas nuo TA rezultatų ataskaitos eilutėje „(8) Techninė apžiūra galioja iki“ nurodytos datos. T. y. karantinas nepailgins šiuo metu galiojančios dviejų metų techninės apžiūros intervalo. Jei apžiūros atlikimo data buvo atidėta dėl karantino, vairuotojas, atvykęs į TA stotį vėliau, gaus trumpesnį apžiūros galiojimą tiek dienų, kiek vėliau atvyko nuo paskutinės apžiūros galiojimo pabaigos. Pvz., M1 klasės automobilio apžiūra baigėsi balandžio 6 dieną, o savo transporto priemonę patikrino gegužės 13 dieną, naujoji apžiūra galios iki 2022-04-06. Todėl asociacijos „Transeksta“ specialistai rekomenduoja atidėti vizitą į TA stotį tik tais atvejais, kai iš tiesų būtina. Dabar patikrinti transporto priemonę galima greičiau ir paprasčiau. Pasibaigus karantino laikotarpiui, TA centrų apkrovimas neabejotinai smarkiai išaugs.

Svarbu techniškai tvarkingas automobilis

Vairuotojams karantino metu nereiktų baimintis ir baudų už važinėjimą be techninės apžiūros, kai šį faktą fiksuoja ne kelių policijos pareigūnai, o jų naudojama speciali įranga. Duomenys apie transporto priemones su šiuo laikotarpiu pasibaigusia TA automatiškai perkeliami į Centralizuotą techninės apžiūros duomenų bazę (CATDB). Svarbu tik tai, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas.

Draudimo kompanijų specialistai savo ruožtu pabrėžia, kad atsitikus incidentui kelyje vertinama ne tai, ar transporto priemonė turi galiojančią TA, bet kokią įtaką avarijai turėjo automobilio techninė būklė. Tarkim, jei buvo eksploatuojamas automobilis su visiškai sudėvėta stabdžių sistema ir kaip tik dėl to kažkas patyrė nuostolių ar buvo sužeistas, žalą padengusi draudimo kompanija gali pasinaudoti regreso teise.

 

Pagal Susisiekimo ministerijos ir „Transeksta“ informaciją parengė

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra