2020-05-27; 16:13 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Liudvinavo – Lietuvos mažosios kultūros sostinės metus vainikavo uždarymo iškilmės

Sausio 18 dieną Liudvinave iškilmingu šventiniu renginiu užbaigti 2019-ųjų Lietuvos mažosios kultūros sostinės metai.

Turtingi gražių renginių, bendruomeniškumo, kūrybinių ieškojimų ir įgyvendintų įdomių sumanymų – tokie buvo Lietuvos mažosios kultūros sostinės metai Liudvinave.

Baigiamajame atsisveikinimo su kultūros sostinės titulu ir padėkos renginyje dalyvavo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, mero pavaduotojas Artūras Visockis, administracijos direktorius Karolis Podolskis, Tarybos nariai: Irena Lunskienė, Darius Kemeraitis, Romualdas Makauskas, Albinas Mitrulevičius, Sigitas Valančius, Kauno valstybinio muzikinio teatro direktorius Benjaminas Želvys bei kiti svečiai ir gausus būrys liudvinaviečių.

„Prabėgo įsimintini Lietuvos mažosios kultūros sostinės metai Liudvinave. Buvo daug įspūdingų renginių, kuriuose buvo malonu lankytis. Mažosios kultūros sostinės metai išgarsino Liudvinavą, jais galite didžiuotis, nes jie palieka prasmingus pėdsakus miestelio istorijoje, parodo meilę savo kraštui. Bendruomeniškumo, kūrybiškumo, sutelktumo ir visų kūrybinių pastangų dėka pavyko įgyvendinti daug gražių sumanymų, kurie primins šiuos ypatingus metus. Tikiu, kad šie metai bus naujas impulsas Liudvinavo kultūros, kurios čia visada buvo daug girdimos ir matomos, ateičiai ir naujiems gražiems darbams“,– sakė meras P. Isoda, nuoširdžiai dėkodamas visiems, prisidėjusiems prie Mažosios kultūros sostinės metų renginių ir sumanymų įgyvendinimo.

Meras už bendruomenės telkimą, iniciatyvumą ir nuoširdžią veiklą įgyvendinant projektą „Liudvinavas – Lietuvos mažoji kultūros sostinė“ įteikė padėkas Liudvinavo parapijos klebonui kun. Žydrūnui Kulpiui, bendruomenės pirmininkui Žydrūnui Čekauskui, liudvinavietei Loretai Feitušienei ir seniūnei Jolantai Maceikienei.

Bendruomenę sveikino ir už metų renginius dėkojo Marijampolės savivaldybės tarybos narė, buvusi ilgametė Liudvinavo seniūnijos seniūnė Irena Lunskienė.

„Mažosios kultūros sostinės metais Liudvinave sukūrėme daug gražių įsimintinų įvykių. Argi ne stebuklas, kad mūsų mažas miestelis tapo sostine. Metai praėjo, bet kultūros sostine mes visada liksime, nes esame, kaip rašė Kazys Boruta, pats gražiausias pasaulyje miestas. Stipri mūsų bendruomenė, kurioje daug kūrybingų ir aktyvių žmonių, visus metus kūrusių didžiausius stebuklus. Kartu tobulėjom, mokėmės, džiaugėmės, rūpinomės ir sukūrėme ypatingus metus, už kuriuos noriu padėkoti bendruomenės nariams, rėmėjams, bendradarbiavusioms įstaigoms ir organizacijoms, savanoriams, talkininkams, gausiam būriui mėgėjų meno kolektyvų narių“,– susirinkusiems baigiamajame metų renginyje sakė Liudvinavo seniūnė, 2019-ųjų Lietuvos mažosios kultūros sostinės projekto iniciatorė Jolanta Maceikienė.

Renginį savo apsilankymu pagerbė ir pats Liudvinavo miestelio įkūrėjas karalius Liudvikas su svita, o prisiminti gražiausias metų akimirkas pakvietė Marijampolės televizijos specialiai šia proga sukurtas filmas.

Gražias padėkas ir nuoširdų džiaugimąsi Mažosios kultūros sostinės metais vainikavo nuotaikinga Kauno valstybinio muzikinio teatro jaunųjų atlikėjų ir orkestro muzikantų ansamblio atliekama žaviausių ir populiariausių arijų ir duetų iš žinomų kompozitorių Imrės Kalmano ir Franco Leharo kūrinių koncertinė programa.

Simboliška, kad Liudvinavo bendruomenė, garbingą Lietuvos Mažosios kultūros sostinės titulą nešusi 2019 metais, minėdama 300 metų jubiliejų, naująjį ketvirtąjį šimtmetį pasitinka sutelktai bei pakiliai ir, kaip linkėta, žada, kad kultūra iš Liudvinavo nesitrauks, nes čia gyvena daug puikių kultūrą kuriančių ir puoselėjančių, savo kraštą ir jo istoriją mylinčių žmonių.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra