2020-05-27; 11:36 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolėje – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Gegužės 16 d. Marijampolėje vyks pagrindinis šiais metais Lietuvos kariuomenės renginys – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė.

Marijampolėje lankėsi Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Laimis Bratikas ir specialistė vyr. ltn. Eglė Trataitė, Protokolo skyriaus vedėja Salvina Taukinaitienė, kurie susitiko su savivaldybės meru Povilu Isoda ir aptarė pasirengimo renginio organizavimui klausimus. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vadas plk. ltn. Julius Gaižauskas.

Šiemet Marijampolės centre vyksiančios didžiausio metų kariuomenės ir visuomenės renginio metu visi miesto gyventojai ir svečiai galės susipažinti su visomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis, visų Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų struktūromis, pamatyti jų ginkluotę, karinę techniką ir įrangą, stebėti ypatingas karines operacijas.

Svarbiausiame Lietuvos kariuomenės renginyje bus galima susitikti ir pabendrauti su karių rengimu, karo prievolės ir komplektavimo, šalies gynyba bei saugumu susijusiomis valstybės institucijomis ir organizacijomis, prisistatys kariniai klubai ir su kariuomene bendradarbiaujančios Lietuvos nevyriausybinės organizacijos, norintys galės įsijausti į kario gyvenimą bei išmėginti savo jėgas įvairiose rungtyse. Šventės metu džiugins kariniai orkestrų ir kitų meno kolektyvų pasirodymai, vyks kariškos estafetės ir įvairios edukacijos jauniesiems šventės lankytojams.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė Marijampolę drebins jau antrą kartą. Pirmoji tokio pobūdžio šventė Marijampolėje vyko 2015 metais ir sulaukė didžiulio marijampoliečių bei miesto svečių susibūrimo ir susidomėjimo.

Tradicija švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną kilusi iš tarpukario Lietuvos ir šios šventės vyksta trečiąjį gegužės savaitgalį. Šventės metu kariniai daliniai supažindina visuomenę su savo užduotimis, pristato naudojamą ginkluotę ir karinę techniką. Pagrindinis Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos reginys kasmet vyksta vis kitame regione, šventiniai renginiai vyksta įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose. Kariuomenės ir visuomenės diena su pertraukomis rengiama nuo 1935 metų.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra