MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖ

Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
Faks. (8 343) 90 014
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113

Footer menu

Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga

Veiklos sritys

Teritorijų planavimas
Statinių projektavimo viešinimas
REGIA ir GIS žemėlapiai
Pirminės teisinės pagalbos teikimas
Biudžetas
Asmenų prašymų ir skundų priėmimas ir nagrinėjimas
Civilinės būklės aktų registravimas
Savivaldybės turtas
Daugiabučių namų modernizavimas ir valdymas
Būstas
Švietimas
Transportas
Kultūra
Kultūros paveldas
Sportas
Jaunimas
Verslas
Sveikatos apsauga
Aplinkotvarka ir infrastruktūra
Civilinė sauga
Tarptautinis bendradarbiavimas
Parama smulkiam ir vidutiniam verslui
Koordinuota pagalba vaikui ir šeimai
Socialinė ir piniginė parama
Strateginis veiklos planavimas
Lietuvių kalba
ES parama
Viešoji tvarka

Viršus

Apie savivaldybę
Seniūnijos
Taryba
Taryba
Tarybos posėdžių darbotvarkės
Komitetų posėdžių darbotvarkės
Administracija
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Pranešėjų apsauga
Administracinė informacija
Teisės aktų paieška
Nauji aktualūs teisės aktai
Paslaugos
Administracinės paslaugos
Gyventojų priėmimas ir tvarka
Informacijos rinkmenos
Registravimas į Darželius ir PUG
Prisijungimas gyventojui
Pranešimo apie triukšmą forma
Turizmas
Mobilioji aplikacija
Verslas

Apie savivaldybę

Klausimai

Pranešimai spaudai
Marijampolėje gražus tampa ne tik centras
                               

Marijampoliečiai jau seniai įsisąmonino, kad miesto patrauklumas yra svarbus veiksnys jo vystymosi procese, nes tik patrauklus miestas gebės pritraukti išteklius ir bus konkurencingas. Sėkmingai rekonstravus Marijampolės miesto centrinę dalį, akys krypo į kiek tolėliau nutolusias miesto erdves, kurios „skaudžiai" kontrastavo su moderniu, patogiu ir estetišku centru. Miesto dalis prie centrinės turgavietės ir Vytauto, P. Armino, Aušros, V. Kudirkos ir Mindaugo gatvių viešosios erdvės buvo nepatrauklios bendruomenės veiklai ir neviliojo investicijų į viešąjį sektorių. Kadangi ši teritorija yra svarbi miesto įvaizdžiui, gyvenamosios aplinkos ir gyventojų užimtumo aspektais, Marijampolės savivaldybės administracija praėjusių metų rudenį ėmėsi įgyvendinti projektą „Kompleksinis Marijampolės miesto teritorijos prie Vytauto, P. Armino, Aušros, V. Kudirkos ir Mindaugo gatvių viešųjų erdvių sutvarkymas". Šiuo metu čia jau baigiamos įgyvendinti priemonės, kurios leidžia modernizuoti šias arti miesto centro esančias erdves, pritaikyti jas gyventojų poilsiui ir sveikai gyvensenai, sukurti naujus traukos centrus investicijoms ir verslo plėtrai ateityje. Tvarkomoje teritorijoje paklotos naujos gatvių dangos (Vytauto, V. Kudirkos, Vytenio, Aušros, P. Armino, P. Vaičaičio), nauji pėsčiųjų takai, atnaujintos automobilių stovėjimo aikštelės Vytauto, Mindaugo g., Seminarijos ir Vaižganto parkuose nutiesti nauji pėsčiųjų takai, įrengtas modernus apšvietimas, formuojami ir atnaujinami želdiniai, čia numatyti suoliukai, šiukšliadėžės, vaikų žaidimo aikštelė, treniruokliai. V. Kudirkos gatvėje įrengti nauji lietaus nuotekų tinklai. Statybos rangos sutartis buvo pasirašyta su UAB „Kalstata“, laimėjusia viešąjį darbų konkursą. Techninį projektą parengė UAB „Rusnė“. „Statybinės dalies darbus jau beveik esame padarę, liko tik Vaižganto parke įrengti šiuolaikišką saugią vaikų žaidimų aikštelę bei treniruoklius", - sako UAB „Kalstata" direktorius Paulius Zabielskas. Jo teigimu, šis projektas nebuvo labai sudėtingas. Galbūt daugiau rūpesčio kėlė V. Kudirkos gatvė, kurioje yra specifinis objektas - miesto turgavietė, o rekonstrukcijos darbus gaišino vedamas dujotiekis, bet viskas pavyko, ir dabar galima pasidžiaugti nauja gatve ir šaligatviais. Pagal projektą visoje teritorijoje dar bus pasodinta beveik 120 medžių: 96 klevai Vytauto gatvėje, 19 liepų V. Kudirkos gatvėje ir keletas šermukšnių P. Vaičaičio gatvėje. Medžiai parinkti gerokai ūgtelėję, 5–6 metų aukščio, todėl juos reikia sodinti vėliau, pasibaigus vegetacijos periodui.

Iš sutaupytų projekto lėšų, kurios atsirado Marijampolės savivaldybės administracijai įvykdžius viešuosius pirkimus, pavyko atnaujinti ir greta sutvarkytos teritorijos esančios Vasario 16-osios gatvės ir šaligatvių, automobilių stovėjimo aikštelės dangą, apšvietimo tinklus, Lietuvininkų gatvės dangą ir Vytauto gatvės automobilių stovėjimo aikštelę, pertvarkyti šios teritorijos želdinius ir atlikti kitus aplinkos tvarkymo darbus. Kaip patvirtino rangovo UAB „Alkesta" projektų vadovas Vilius Matulevičius, visi suplanuoti darbai atlikti anksčiau nei numatyta sutartyje. Įmonė laukia tik kelių medelių, kurie bus atsodinti vietoje senų, nepritaikytų urbanistinei aplinkai medžių. „Džiaugiuosi, kad įmonės darbus atliko taupiai ir, tikiuosi, kokybiškai. Dabar gražus ne tik Marijampolės miesto centras - atnaujintos erdvės prasiplėtė, tad viliamės iš to ateityje turėti apčiuopiamos naudos", - teigia Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas" Nr. 07.1.1-CPVA-V-902 priemonę „Pereinamojo laikotarpio tikslinių teritorijų vystymas. I". Jo bendra vertė 1.002.969,86 Eur. Net 85 proc. 852.524,37 Eur yra iš Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo (85 proc.), 75.222,74 Eur - Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir 75.222,75 Eur - Marijampolės savivaldybės biudžeto lėšos (po 7,5 proc.).

 

Viešųjų ryšių tarnyba

 

Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukos

 
 Ankstesnis vaizdas V. Kudirkos g. prie turgavietės   Atnaujinta V. Kudirkos gatvė prie turgavietės
     
 
Buvęs Lietuvininko g. vaizdas   Dabartinis Lietuvininkų g. vaizdas
     
 
 Buvęs Vytauto g. vaizdas   Dabartinis Vytauto g. vaizdas
     
 
 Buvęs P. Armino g. vaizdas    Taip dabar atrodo P. Armino g.

 

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (2) skaityti
@2010. Marijampolės savivaldybės administracija