2018-12-10; 17:25 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolėje organų donorystės dieną minėsime spalio 19-tą

Kasmet antrąjį spalio šeštadienį, šiemet tai spalio 13-oji, minima Europos ir Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena.

Šiai dienai paminėti Lietuvos Asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyrius jau penktus metus organizuoja žvakučių akciją. Akcijos tikslas - ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į itin aktualią ir opią organų donorystės problemą, bet ir pagerbti kiekvieno mirusio donoro atminimą, padėkoti gyviesiems donorams.

Tikimasi, jog tokios akcijos kaip ši, paskatins žmones daugiau kalbėtis tarpusavyje su artimaisiais tokiomis temomis kaip organų donorystė ir pareikšti sutikimą ar nesutikimą po mirties paaukoti savo organus.

Marijampolėje žvakučių uždegimo akcija vyks spalio 19 d. 15.00 val. J. Basanavičiaus aikštėje. O vakare, 18.00 val., Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio bažnyčioje bus aukojamos Šv. mišios už gyvus ir mirusius organų donorus, taip pat už žmones, gyvenančius su persodintais organais, bei už tuos, kurie transplantacijos dar laukia.

Norintieji pareikšti savo valią paaukoti organus donorystei po smegenų mirties, gali tai padaryti internetu užpildę elektroninį sutikimą donoro kortelei gauti arba užpildę popierinį sutikimą vaistinėje, gydymo įstaigoje. Svarbu žinoti, kad turima donoro kortelė reiškia žmogaus valią, bet ne garantiją, kad jis po savo mirties taps organų donoru.

Katalikų bažnyčia pritaria neatlygintinam mirusio žmogaus audinių ir organų dovanojimui kitam žmogui, kurį transplantacija gali išgelbėti nuo mirties.

Maloniai kviečiame Jus dalyvauti Europos ir Pasaulinės organų donorystės ir transplantacijos dienai paminėti skirtame renginyje.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Sveikatos priežiūros skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra