2019-04-25; 11:15 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolės gyventojai – vieni aktyviausių Nacionalinio ekonomikos egzamino dalyvių

Marijampolės gyventojai aktyviai laikė Lietuvoje vykusį Nacionalinį ekonomikos egzaminą. Savo ekonomikos žinias pasitikrino net 508 dalyviai, daugiausia – moksleiviai. Jau antrus metus iš eilės egzamine ypač aktyviai dalyvavo Marijampolės Sūduvos gimnazija. Pernai šios mokyklos bendruomenė apdovanota ekonomikos vadovėlių komplektais kaip labiausiai ekonomika besidominti mokykla Lietuvoje.

Antrą kartą vykusį Nacionalinį ekonomikos egzaminą šiemet iš viso laikė 8000 lietuvių. Jei vertintume dešimtbale sistema šalies gyventojai egzaminą išlaikė penketui. Panašus ir marijampoliečių rezultatas – dauguma teisingai atsakė į pusę iš trisdešimties testo klausimų. Nugalėtojai bus paskelbti balandžio viduryje.

„Džiugu, kad Marijampolės žmonės, ypač moksleiviai, domisi ekonomika. Dažnai net nesusimąstome, kad mes patys esame jos dalis, juk ekonomika – tai mokslas apie žmonių bendradarbiavimą ribotų išteklių pasaulyje. Tik ją išmanydami priimsime palankius finansinius sprendimus, suprasime, kaip veikia valdžia. Todėl pagrindinis egzamino tikslas – sudominti, paskatinti domėtis“, – sako egzaminą organizavusio Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Marijampoliečiams, kaip ir daugumai lietuvių, sunkiausi buvo klausimai susiję su bendraisiais ekonomikos principais, globalios rinkos veiksniais, lengviau sekėsi lukštenti užduotis apie asmeninius finansus, pavyzdžiui, atsakyti, kokie pinigai cirkuliavo Lietuvoje, arba kaip pasiskaičiuoti savo išlaidas.

Egzaminą organizuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas su LRT. Klausimus rengė visų šalies aukštųjų mokyklų ekonomikos fakultetai, Lietuvos bankas, Finansų ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija, švietėjiškos organizacijos ir ekonomikos mokytojai. Egzaminą globoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pasitikrinti savo žinias ir spręsti užduotis kiekvienas gali specialioje svetainėje www.ekonomikosegzaminas.lt

Lietuvos laisvosios rinkos instituto informacija

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra