2018-09-20; 19:54 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolės ligoninėje jau šį mėnesį duris atvers atnaujintas Vaikų priėmimo ir skubios pagalbos skyrius

VšĮ Marijampolės ligoninėje duris visai netrukus atvers Vaikų priėmimo ir skubios pagalbos skyrius.

Rugsėjo 12 d. Marijampolėje vyko konferencija, kurios metu pristatytas projektas „Sveika motina ir vaikas-pilotinė bendradarbiavimo per sieną sveikatos apsaugos programa“.

Projektą įgyvendino VšĮ Marijampolės ligoninė (direktorė Audronė Kuodienė) ir  Dr. L. Rydygiero vaivadijos ligoninė Suvalkuose (direktorius Adam Szalanda).  

Bendra projekto vertė beveik 1 mln. eur, Marijampolės ligoninei skirta 463998 eur. Projekto įgyvendinimo metu VšĮ Marijampolės ligoninėje atliktas Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus remontas (jis įkurtas naujoje vietoje); įsigyta medicininė įranga: echoskopas su priedais – vaikų širdies, vidaus organų ištyrimui ir diferencinei diagnostikai ir vaikiškas gastrointestinalinis videoskopas (endoskopas) – vaikų nuo 7 metų stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės  žarnos vizualiniam ištyrimui. Taip pat įsigyti medicininiai baldai: hidraulinės lovos vaikams bei spintelės prie lovų su maitinimo staliukais.

Projekto metu taip pat buvo atliekamos ir kitos veiklos. 100-ui vaikų iš mažas pajamas gaunančių šeimų atlikti vitamino D, bendro kraujo tyrimai, kalcio ir jonizuoto kalcio testai. 55 gydytojai ir bendrosios praktikos slaugytojai išklausė 40 val. kvalifikacijos kėlimo kursą „Skubios pagalbos teikimas vaikams ir naujagimiams“.

Per septynerius bendradarbiavimo metus VšĮ Marijampolės ligoninė įgyvendina septintąjį projektą kartu su Suvalkų ligonine.

Vaikų priėmimo ir skubios pagalbos skyrius veiklą naujose patalpose ketina pradėti dar šį mėnesį.

Komunikacijos skyrius

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra