2020-05-27; 11:38 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolės savivaldybėje kuriamas savižudybių prevencijos modelis

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis susitikime su Marijampolės Rotary klubo atstovais ir savižudybių prevencijos srityje dirbančiais psichologais aptarė klubo vykdomą savižudybių prevencijos projektą. Per pastaruosius dešimt metų Lietuvoje yra fiksuojamas vienas didžiausių savižudybių skaičius visoje Europoje. Lietuvos savižudybių rodiklis Europos vidurkį viršija beveik tris kartus, todėl šalyje veikiantys Rotary klubai kiekvienoje savivaldybėje siekia sukurti savižudybių prevencijos modelį, kuris taptų efektyviu įrankiu ir padėtų suvaldyti įvairias krizines situacijas.

Pristatęs projekto tikslus ir padarytą pažangą dr. Vygintas Grinis pasidžiaugė teigiamomis savižudybių skaičiaus mažėjimo tendencijomis, jo nuomone, tam įtakos turėjo didesnis Vyriausybės dėmesys, tačiau probleminių sričių prevencinėje veikloje dar tikrai daug. Projekto vykdytojai sakė sulaukiantys teigiamo požiūrio ir palaikymo iš visų įsitraukiančių savivaldybių, tačiau didžiausia problema išlieka kompetentingų darbuotojų stygius. Todėl praėjusiais metais 154 asmenų grupė iš Marijampolės dalyvavo specialiuose mokymuose, kur gilino žinias savižudybių prevencijos srityje. Šie žmonės – tai įvairių profesijų atstovai, kurie yra pasirengę atpažinti krizines situacijas ir tinkamai reaguoti.

„Vertiname Rotary klubo mūsų savivaldybėje vykdomas iniciatyvas. Savižudybių prevencija tikrai labai prasminga veikla, savivalda taip pat yra pasirengusi prisidėti. Privalome užtikrinti, kad prevencijos modelio diegimas mūsų savivaldybėje būtų sklandus – Tam reikia numatyti, kas koordinuos veiksmus reaguojant į krizines situacijas, taip pat reikalinga plėsti specialistų ratą, todėl svarstysime mokymų finansavimo ir kitų priemonių klausimus. Aplinkinėse savivaldybėse jau turime sėkmingų pavyzdžių, net neabejoju, kad mūsų specialistai padarys viską siekdami perrimti kolegų patirtį.“, – sakė A. Visockis.

Per pastaruosius 3 metus savižudybių vaikų amžiaus grupėje Marijampolės savivaldybėje pavyko išvengti, tai rodo, kad mokyklose ir kitose įstaigose įdiegtos priemonės veikia. Tačiau statistika išlieka negailestinga tarp suaugusiųjų. Savižudybių prevencijos specialistai rekomenduoja kurti bendrą vaikų ir suaugusiųjų savižudybių prevencijos modelį. Psichologinės pagalbos specialistus A. Visockis pakvietė ir toliau aktyviai bendradarbiauti kuriant savižudybių prevencijos modelį Marijampolės savivaldybėje. Artimiausiu metu mero pavaduotojas su specialistais aptars konkrečias modelio įgyvendinimui reikalingas priemones. Planuojama, kad svarstyti savivaldybės Tarybai modelis bus pateiktas šių metų birželio mėnesį.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra