2018-12-10; 17:24 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampoliečių viešnagė Airijoje ir nuoširdūs susitikimai su lietuvių bendruomenėmis

Rugsėjo 28 - rugsėjo 30 d. Marijampolės savivaldybės delegacija: Mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, Tarybos narys Ramūnas Burokas ir Kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Sūduvietis“, Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje ir  lietuvių bendruomenių Airijoje kvietimu,  viešėjo Mėjo grafystėje, su kuria 2017 m. gruodžio mėnesį Marijampolės savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. 

Šios grafystės Ballinrobės mieste marijampoliečiai dalyvavo lietuvio lakūno Felikso Vaitkaus 83-ųjų skrydžio per Atlantą metinių minėjime bei tradiciniame Airijos lietuvių bendruomenių sąskrydyje ,,Mums vis dar reikia sparnų".

Jau daugiau kaip dešimt metų Airijos lietuviai švenčia lietuvio didvyrio Felikso Vaitkaus skrydį per Atlantą. Šiemet sukaktis Lietuvos Nepriklausomybės Šimtmečio proga buvo paminėta gražiame Airijos lietuvių ir marijampoliečių būryje. Skambėjo Airijos ir Lietuvos himnai, prisimintas šis istorinis įvykis. Renginyje dalyvavo ir Mėjo grafystės vadovai, kurie pasidžiaugė aktyvia Airijos lietuvių bendruomene ir gražiai besivystančiais bendradarbiavimo ryšiais su Marijampole, kuriuos tarsi ir suvienijo lietuvio Felikso Vaitkaus nusileidimas Ballinrobėje.

Tradiciniame lietuvių bendruomenių sąskrydyje ,,Mums vis dar reikia sparnų" vyko mugė, kurioje buvo galima įsigyti lietuvių gyvenančių Airijoje gaminamų suvenyrų,  įvairių lietuviškų maisto gaminių. Šiame festivalyje tradiciškai susitinka lietuvių bendruomenės iš visos Airijos. Mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, sveikindamas lietuvių sąskrydžio dalyvius, perdavė nuoširdžiausius Savivaldybės merės Irenos Lunskienės ir marijampoliečių linkėjimus puoselėti lietuviškas tradicijas tolimojoje Airijoje ir kvietė tautiečius kuo dažniau sugrįžti į Lietuvą bei gimtąją Marijampolę.

Ansamblis „Sūduvietis“ kelionės metu surengė koncertus Ballinrobės ir Dublino bažnyčiose bei Airijos lietuvių bendruomenės sąskrydyje. Puikiai skambančios ansambliečių atliekamos dainos sulaukė ypatingai nuoširdaus šiuose miestuose gyvenančių lietuvių bei airių dėmesio.

Po koncerto Ballinrobėje vyko Marijampolės delegacijos ir  ten gyvenančių kraštiečių susitikimas ,,Nenoriu girtis, bet iš Marijampolės būsiu", kuriame skambėjo suvalkietiška šneka ir lietuviškos dainos.

Renginiuose dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas. Ambasadorius dėkojo Marijampolės delegacijai atvykusiai į tradicinius Airijos lietuvių bendruomenių organizuojamus renginius, kurie ne tik suvienija ten gyvenančius tautiečius, bet ir skleidžia gražią žinią apie Lietuvą. E. Meilūnas puikiai įvertino prasidėjusi Marijampolės savivaldybės ir Airijos Mėjo grafystės ryšius, kurie sudaro puikias galimybes bendrauti su ten gyvenančiais lietuviais bei projektų įgyvendinimui ir verslo vystymui ateityje.

Komunikacijos skyrius

Daugiau nuotraukų rasite čia:https://www.facebook.com/pg/marijampolessavivaldybe/photos/?tab=album&album_id=1192412257582874

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra