2019-05-21; 2:39 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Muziejaus Marijampolės įkūrėjams grafams Butleriams atidaryme Lenkijoje - gausi marijampoliečių delegacija!

Gegužės 11 d. Marijampolės atstovai lankėsi Miedzno miestelyje Lenkijoje, kur senuosiuose buvusios grafų Butlerių, Pranciškos ir Marko Antonijaus, pilies karčiamos rūsiuose atidaryta Atminimo patalpa (pokoj Pamięci Butlerów) Marijampolės įkūrėjams. Idėjų autoriai ir generatoriai – grafų Butlerių palikuonys Andrzej Butller ir Barbara Modzelewska, kurie pasistengė įamžinti savo protėvių atminimą.

Grafai Butleriai, Pranciška ir Markas Antonijus, Prienų seniūnai, turėjo dvarus ne tik Lietuvoje, bet dar didesnius ir turtingesnius Palenkės vaivadijoje Lenkijoje. Labai plati Butlerių giminė pasklidusi Airijoje, Anglijoje, daug jų giminės atstovų randama Abiejų Tautų Respublikoje.

Iškilmingame atidarymo renginyje istorinių šokių kolektyvas Revence (vadovė Daina Misiukevičienė) pašoko 6 renesanso laikotarpio šokius, klasterio vadovė Vida Mickuvienė atidarymo ceremonijoje Miedzno bažnyčioje pristatė Kvietiškio dvarą, kolegiją, akcentavo Prienų seniūnų grafų Butlerių reikšmę Marijampolės miesto įkūrimui bei nuvežė ir įteikė Kvietiškio dvaro nuotrauką drobėje Pranciškos Butlerienės rankraščių fone.

Renginyje su Kvietiškio dvaro atstovais taip pat viešėjo grupė marijampoliečių, grafų Butlerių tyrinėtojų, Marijampolės kraštotyros muziejaus, archyvo, Kultūros paveldo departamento atstovai, besidomintys Butlerių gyvenimu ir daug nuveikę jų istorijos tyrinėjimo srityje. Renginio organizatoriai maloniai nustebo sulaukę tokios gausios delegacijos, kurios nariai dalinosi ir sukaupta tyrinėjimų medžiaga, ir praturtino renginį menine programa.

Atminimo įamžinimo organizatoriai, grafų Butlerių palikuonys A. Butller ir B. Modzelewska, Marijampolės kolegijos meninės ir edukacinės veiklos klasterio kvietimu prieš metus lankėsi ir Marijampolėje, jiems buvo organizuotas susitikimas kolegijoje, Mažojoje Bazilikoje, savivaldybėje, miesto archyve. Visur buvo ne tik bendraujama, bet ir padovanota medžiagos muziejėlio įkūrimui.

Gražus bendradarbiavimas tyrinėjant, domintis, įamžinant, pristatant Marijampolės įkūrėjų grafų Butlerių, Pranciškos ir Marko Antonijaus, atminimą tęsis ir ateityje, o vykstant per Lenkiją, neprošal būtų užsukti į atidarytą muziejų, kur galima bus rasti medžiagos ir apie grafų Butlerių istorinius pėdsakus Marijampolėje!

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra