2020-05-25; 9:44 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Nauji reikalavimai asmenims vykdantiems keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais veiklą

Nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauji reikalavimai asmenims vykdantiems keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais veiklą.

Kelių transporto kodekso pakeitimais nutarta aiškiau nustatyti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais veiklą ir paslaugų teikimo sąlygas.

Pagal priimtas pataisas, keleiviai lengvaisiais automobiliais už atlygį galės būti vežami dviem būdais – lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą arba lengvaisiais automobiliais taksi.

Vykdyti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą veiklą galės tik fiziniai asmenys, naudodamiesi keleivių vežimo organizatoriaus paslaugomis.

Keleivių vežimo organizatoriumi galės būti net tik fizinis ar juridinis asmuo, bet ir kita svetur įregistruota organizacija.

Lengvųjų automobilių, kuriais teikiamos keleivių vežimo už atlygį paslaugos, vairuotojai turės turėti ne mažesnį kaip 2 metų lengvojo automobilio vairavimo stažą ir būti nepriekaištingos reputacijos.

Keleiviai bus vežami už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą tik naudojantis keleivių vežimo organizatoriaus paslaugomis pagal elektroninių ryšių priemonėmis vežėjo su keleiviais sudarytas sutartis.

Vežant keleivius už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą, keleivių vežimo organizatorius keleiviui prieš kelionę turės pateikti informaciją apie kelionės kainą, vairuotojo vardą ir pavardę, leidimo užsiimti pavėžėjimo veikla numerį. Po kelionės –˜nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per valandą nuo kelionės pabaigos, turės elektroniniu būdu pateikti keleiviui kelionės ir mokėjimo dokumentą su šia informacija: vairuotojo vardas, pavardė; leidimo vykdyti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą veiklą numeris; paslaugos suteikimo data; kelionės pradžios ir pabaigos laikas; išvykimo ir atvykimo vieta; kelionės trukmė ir ilgis; paslaugos kaina ir sumokėta suma; dokumento numeris.

Vežėjo lengvasis automobilis, kuriuo teikiamos keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą paslaugos, privalės atitikti techninius motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimus, taip pat turėti ženklą, aiškiai identifikuojantį, kad automobilis naudojamas keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais paslaugoms teikti.

Vežėjo lengvasis automobilis negalės turėti plafono bei kitų apipavidalinimo elementų, nustatytų automobiliams vežėjų, vykdančių keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais taksi veiklą.

Leidimai lengvaisiais automobiliais taksi ir pavėžėjimo veiklai vykdyti šiuo metu išduodami savivaldybėse, nuo 2020 m. liepos mėnesio juos centralizuotai turės išduoti Transporto saugos administracija susisiekimo ministro nustatyta tvarka.

Nesilaikant reikalavimų, vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 449 straipsniu, numatomos baudos.

PRIDEDAMA Atmintinė

Daugiau informacijos – https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.1A0A17DE8F3F/asr

 

Marijampolės savivaldybės administracija

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra