2020-05-27; 11:27 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Nedarbingumo ir ligos išmoka dėl vaiko priežiūros: nedarbingumo pažymėjimą galima gauti ir atgaline data

Vyriausybei nusprendus dviem savaitėms stabdyti ugdymo procesą darželiuose, mokyklose, dienos ir užimtumo centruose ir paskelbus švietimo įstaigose infekcijos plitimą ribojantį režimą, šeimos gydytojai laikotarpiu nuo kovo 16 iki 27 d. nuotoliniu būdu gali išduoti elektroninius nedarbingumo pažymėjimus prižiūrėti darželinukus, priešmokyklinukus ir pradinukus.

Nedarbingumo ir ligos išmoką vaikui prižiūrėti, kai švietimo įstaigose paskelbiamas infekcijos plitimą ribojantis režimas, gali gauti tėvai, įtėviai, globėjai ir budintys globotojai.

Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministras, suderinus su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nuo kovo 16-osios visi nedarbingumo pažymėjimai, susiję su karantino metu taikomomis priemonėmis, galės būti išduodami ir atgaline data.

Tai reiškia, kad jeigu karantino laikotarpiu sveikus vaikus prižiūrintys asmenys nespėjo ar nepajėgė prisiskambinti į polikliniką, o gydytojai atitinkamai išduoti nedarbingumo pažymėjimų, jie galės būti išduodami atgaline data visą savaitę – iki kovo 20 d. Jei kiltų poreikis, ši data gali būti persvarstyta, apie tai visuomenė bus nedelsiant informuojama.

Taip pat priimtas sprendimas, kad karantino laikotarpiu „Sodra“ atstovai nekviečia pacientų kontrolei dėl nedarbingumo, o išsiaiškina visą reikiamą informaciją su žmogumi ir gydytoju, jei reikia, nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos: https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/kaip-gauti-nedarbinguma-ir-ligos-ismoka-del-mazo-vaiko-prieziuros

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra