2020-05-25; 16:56 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Nuo šiandien švelnėja dar daugiau karantino ribojimų

Vyriausybei patvirtinus naujus karantino sąlygų švelninimus, numatyta, kad nuo šiandien, t. y. gegužės 18 d., leidžiama veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms. Taip pat nuo šiandien gali būti vykdomas ir neformalusis vaikų švietimas. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas bei neformalusis vaikų švietimas galės būti vykdomi užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu. Nuo šiandien veiklą taip pat atnaujina vaikų ir neįgaliųjų dienos centrai.

Šiandien duris gali atverti kavinės, restoranai, barai ir kitos pasilinksminimo vietos, esančios uždarose patalpose. Jos galės veikti nuo 8 iki 22 valandos, lauko kavinėms ir maistą gaminantiems išsinešti tokių ribojimų nebus. Viešojo maitinimo paslaugas teikiančios įstaigos privalės imtis nustatytų priemonių, užtikrinsiančių ir lankytojų, ir darbuotojų saugumą.

Švelninant karantino sąlygas, muziejuose, bibliotekose ir archyvuose galima lankytis grupėmis nebe po du, o po penkis žmones, išskyrus šeimas. Taip pat perpus sumažėjo vienam lankytojui reikalingas lankomo objekto plotas – nuo 10 kv. metrų iki 5 kv. metrų.

Atnaujinti veiklą gali ir sporto klubai, tačiau turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui, ir išlaikytas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių, grupių, vietoje anksčiau galiojusio 10 metrų atstumo.

Taip pat nuo 8 iki 22 valandos leidžiama veikti lošimo namams (kazino) ir lošimo automatų salonams.

Nuo šiandien leidžiama teikti daugiau grožio paslaugų. Plaukų, veido, kūno ir nagų priežiūros, tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo, soliariumo ir kt. paslaugos galės būti teikiamos tik užtikrinus visapusišką darbuotojų ir klientų apsaugą nuo koronaviruso infekcijos.

Taip pat leista teikti tas odontologijos paslaugas, kurios, paskelbus karantiną, buvo draudžiamos. Tai reiškia, kad pacientai galės gauti visas planines procedūras, o ne tik skubią odontologinę pagalbą, kai jaučiamas ūmus skausmas, tiek poliklinikose, tiek privačiuose kabinetuose, tiek ligoninėse. Tiesa, visos įstaigos, prieš atsidarydamos, turi parengti planus, kaip organizuos darbą, ir juose numatyti viską, kas būtina, norint užtikrinti ir pacientų, ir personalo saugumą.

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo gegužės 18 d. mažėja apribojimų laisvalaikio užsiėmimo vietose. Nuo šiol būtina užtikrinti, kad vienam lankytojui būtų skirtas ne mažesnis kaip 5 kv. m paslaugos teikimo vietos plotas ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų ar grupių. Taip pat laisvalaikio užsiėmimo vietose bus galima lankytis ne didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis, išskyrus šeimas.

Nuo šiandien taip pat mažėja apribojimų atvirose erdvėse įsikūrusiems traukos objektams. Lankytojams atveriami ne tik atvirose erdvėse esantys pažintiniai ir mokomieji takai, parkai, zoologijos, botanikos sodai, bet ir apžvalgos bokštai. Taip pat į minėtuosius objektus lankytojai gali atvykti ne didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis, išskyrus šeimas.

Vyriausybė jau anksčiau yra pritarusi, kad nuo gegužės 18 d. Lietuvoje būtų galima organizuoti renginius atvirose erdvėse, užtikrinant, kad juose dalyvautų ne daugiau nei 30 dalyvių. Organizatoriai turėtų užtikrinti saugų atstumą tarp dalyvių, t. y. turėtų būti užtikrintas 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam žmogui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių. Nors karantino sąlygos lengvinamos ir atsisakoma reikalavimo lauke dėvėti veido apsaugos priemones, atvirose erdvėse vykstančių renginių dalyviai jas vis dar turės dėvėti.

 

Pagal visuomenės informavimo grupės informaciją parengė

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra