2020-05-31; 3:44 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Nuotolinio pasitarimo metu aptarta situacija Marijampolės socialinėse įstaigose

Šiandien vyko nuotolinis pasitarimas su Suvalkijos socialinės globos namų, Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų, Marijampolės globos namų „Giedruma“, VšĮ Švč. Marijos globos namų, VšĮ Šv. arkangelo Mykolo globos namų, Marijampolės socialinės pagalbos centro vadovais.

Pasitarimo metu Marijampolės savivaldybės vadovai ir Socialinių reikalų komiteto pirmininkas tikslinosi, kokia situacija yra socialinėse įstaigose, turint omenyje, kad šiose įstaigose globojami labiausiai pažeidžiami žmonės, kurie serga lėtinėmis ligomis, turi negalią ir yra jau garbingo amžiaus.

Pasak įstaigų vadovų, situacija yra stabili, nejaučiamas asmens apsaugos priemonių trūkumas, darbas yra atsakingai planuojamas bei imamasi visų reikalingų atsargumo priemonių. Įstaigose yra numatytos atskiros patalpos, į kurias būtų perkeliami sukarščiavę globotiniai.

Nors dabartinė situacija yra stabili, niekas negali būti tikras, kuria linkme bet kada ji gali pakrypti, todėl kai kurios įstaigos planuoja ir darbuotojų rezervą, kuris padėtų užtikrinti nenutrūkstamą paslaugų teikimą, turint omenyje, kad kai kurie senyvo amžiaus žmonės yra itin sunkios būklės ir reikalaujantys nuolatinės priežiūros.

Socialinių įstaigų vadovai darbuotojų vardu padėkojo už galimybę būti ištirtiems dėl COVID-19 viruso ir, pasak jų, dabar darbuotojai jaučiasi tikrai saugiau, o svarbiausiai, kad jie žino, jog šioje nekasdieninėje situacijoje jie yra ne vieni.

Senyvo amžiaus žmonėms iš pradžių buvo sunku suprasti, kaip svarbu yra laikytis karantino režimo reikalavimų, senoliai norėjo išeiti pasivaikščioti į parkus, norėjo, kad juos ir toliau lankytų artimieji. Tačiau socialiniai darbuotojai rado išeitį – jie padeda senoliams su artimaisiais susisiekti nuotoliniu vaizdo ryšiu.

Marijampolės socialinio pagalbos centro darbuotojai užtikrina, kad socialinės paslaugos būtų teikiamos namuose, ir pastebi, kad tokių paslaugų poreikis auga kas savaitę. Didžiausią iššūkį patiria darbuotojai, dirbantys nakvynės namuose, nes ne visi čia gyvenantys supranta, kodėl negalima išeiti laisvai vaikštinėti po miestą, bet būtina laikytis bendros nustatytos tvarkos.

„Atsakingas įstaigų vadovų požiūris ir darbuotojų profesionalumas tikrai nuteikia pozityviai, todėl nerimas dėl galimų koronaviruso protrūkių šiose itin pažeidžiamose įstaigose mažėja. Sutarėme, kad jeigu tik bus pastebėta situacija, kad senka asmens apsaugos priemonių atsargos, įstaigų vadovai nedelsiant praneš mums. Tikrai niekas negalėjo net numanyti, kad turėsime tokią situaciją, kokia dabar yra visoje šalyje, todėl tikrai džiaugiuosi, kad įstaigos sugebėjo greitai prisitaikyti prie naujų reikalavimų“, – po pasitarimo kalbėjo Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (1) skaityti