2019-12-06; 12:38 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Oranžinė spalva – kovos prieš smurtą simbolis – Marijampolėje

Nuo lapkričio 25 d. Lietuvoje, kaip visame pasaulyje, vyksta tarptautinė akcija „16 aktyvumo dienų prieš smurtą“. Šiuo laikotarpiu, siekiant atkreipti dėmesį į smurtą artimoje aplinkoje, organizuojamos įvairios akcijos ir renginiai, kurių akcentas oranžinė spalva.

Prisidedant prie šios iniciatyvos, Marijampolės savivaldybės administracijos pastatas J. Basanavičiaus aikštėje tamsiuoju paros laiku apšviestas oranžine spalva. Tokiu būdu savivaldybė solidarizuojasi su Jungtinių Tautų iškelta kovos prieš moterų prievartą bei smurtą idėja ir kviečia susimąstyti apie visuomenės skaudulius.

Šių organizuojamų priemonių tikslas – atkreipti dėmesį į smurtą, kaip netoleruotiną reiškinį visuomenėje, supažindinti su įvairiomis smurto artimoje aplinkoje apraiškomis, jo padariniais, teisinėmis pasekmėmis bei atsakomybe, su prevencinėmis priemonėmis prieš smurtą, ugdyti nepakantumą smurtiniam elgesiui, informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą ir t.t.

Marijampolės apskrities moters veiklos iniciatyva, Marijampolės profesiniame rengimo centre bus eksponuojamos garsių Lietuvos moterų fotonuotraukos), kuriose moterų veidai nugrimuoti su „smurto žymėmis“, naudojantis tikromis teismo ekspertizių ir abdukcijų nuotraukomis. Gruodžio 10 d. centre vyks seminaras tema “Smurto žala asmeniui, visuomenei ir valstybei”, kuriame studentai bus supažindinti su Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymu. Gruodžio 7 d. Kalėdų eglės įžiebimo renginyje bus dalinamos skrajutes su informacija, kur galima kreiptis įvykus smurto atvejui ir rasti nemokamą pagalbą nukentėjus nuo smurto, visuomenė bus informuojama apie atsakomybę dėl padarytos žalos smurtiniais veiksmais bei apie neigiamas smurtinių veiksmų pasekmes artimiesiems, vaikams ir net valstybei.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra