2020-05-31; 3:03 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
P. Kriaučiūno viešoji biblioteka persikėlė į virtualią erdvę: prasideda Nacionalinė bibliotekų savaitė

Visą karantino laikotarpį Marijampolės P. Kriaučiūno viešoji biblioteka sėkmingai ir išradingai veikia virtualioje erdvėje. Bibliotekoje neaptarnaujami lankytojai ir neorganizuojami renginiai bei kiti užsiėmimai, tačiau iniciatyvių darbuotojų dėka veikla aktyviai vykdoma nuotoliniu būdu: konsultuojami skaitytojai, rengiamos virtualios parodos, edukacijos ir net vaidinimai, vyksta mokymai ir konkursai, dalyvaujama nacionaliniuose projektuose.

Tačiau ir šiuo karantino metu biblioteka tiesiogiai atlieka ir savo pagrindinę funkciją - dalinasi informacija, kokiose bazėse skaitytojai gali rasti ir nemokamai skaityti knygas, klausyti jų įrašų, kur rasti bibliotekos prenumeruojamų leidinių internetines versijas. Veikti virtualioje erdvėje - tai naujas iššūkis ir bibliotekininkams, nes reikia vėl ieškoti naujų būdų, kaip pasiekti lankytojus, ir patiems skaitytojams, kaip naudotis interaktyvia biblioteka, panaudojant darbo su kompiuteriu žinias bei gebėjimus.

Karantino metu biblioteka organizavo akcijas „Knyga. Biblioteka. Žmonės“ ir „Su knyga – išradingai“, konkursą “Mano mažiesiems draugams“. Siekdama išlaikyti puikius santykius su savo skaitytojais, pačius išradingiausius dalyvius ir nugalėtojus biblioteka paskatindavo įdomiais prizais. Daug gražių akimirkų, užfiksuotų skaitytojų nuotraukose, buvo galima pamatyti virtualioje parodoje „Laikas namuose“. Didelio lankytojų dėmesio sulaukia Multicentro organizuojami šeimadieniai su „Labaiteatru“, kuriame vyksta nuotaikingi pasakų skaitymai ir pristatomi įdomūs užsiėmimai. Rengiantis vaikų darbų parodos „Aš kūrėjas“ pristatymui, šiuo metu atliekamas darbų skaitmeninimas. Organizuota nauja rubrika „Bibliotekininko dienoraštis“, kuriame pasakojama apie bibliotekininkų kasdieninį darbą ir įdomias patirtis. Karantino metu P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos darbuotojai, kartu su kitomis 54 Lietuvos viešosiomis bibliotekomis, prisijungė prie iniciatyvos padėti medikams ir spausdino rėmelius apsauginiams veido skydams.

Siekiant kuo plačiau pristatyti atsinaujinusią biblioteką ir jau skaitytojų pamėgtas erdves, buvo filmuojamos patalpos ir ruošiama virtuali ekskursija po biblioteką, kuri bus pristatyta artimiausiu laiku.

Kol bibliotekos durys dar užvertos, darbuotojai nuolat atnaujina informaciją bibliotekos svetainėje, ragina nepamiršti knygų ir laiką namuose skirti net tik skaitymui, bet ir pažinčiai su bibliotekos sukurtais virtualiais krašto kultūros ir paveldo produktais. Nuolat atnaujinamas portalas „Noriu žinoti“, kad skaitytojai sulauktų vis naujų straipsnių, daugiau laiko skirtų savo krašto pažinimui, naujų istorinių šaltinių atradimui.

Biblioteka tęsia ir ruošia naujas projektinės veiklas ir, Vyriausybei sušvelninus karantino reikalavimus, planuoja nuo balandžio 27 dienos, laikantis karantino reikalavimų, atverti duris lankytojams.

Balandžio 23 dieną prasideda Nacionalinė bibliotekų savaitė, kuri taip pat bus kitokia, nes visos šalies bibliotekos dirba nuotoliniu būdu ir bendrauja virtualiai. Savaitė šiemet jubiliejinė – vyks 20-ąjį kartą su šūkiu „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė visada prasideda balandžio 23-iąją, nes UNESCO šią dieną yra paskelbusi Pasauline knygos ir autorinių teisių diena.

Visą paskutinę balandžio savaitę bibliotekininkai kvies į virtualius renginius. Bibliotekos socialiniuose tinkluose vyks knygų pristatymai, garsiniai skaitymai, virtualios parodos, akcijos ir konkursai, šeimadienių užsiėmimai, virtuali ekskursija po biblioteką ir kitos įdomios veiklos.

Apie veiklas Marijampolės P. Kriaučiūno viešoji bibliotekoje skaitykite: http://www.marvb.lt/2020/04/21/10035/.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra