2020-05-27; 17:19 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
P. Kriaučiūno viešoji biblioteka planuoja įgyvendinti du projektus, pasinaudodama Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos finansine parama

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka, pasinaudodama Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos kvietimu teikti projektų paraiškas ketina dalyvauti dviejuose projektuose, kurie savivaldybės gyventojams sukurtų pridėtinės vertės ir pagerintų kai kurias viešajam naudojimui prieinamas bibliotekos erdves.

Pirmajame projekte „Silver Age“ biblioteka planuoja dalyvauti kartu su partneriais – Baltijos federaliniu Imanuelio Kanto universitetu ir Kaliningrado apskrities moksline biblioteka. Esminis siekis – prisidėti prie vyresnio amžiaus gyventojų socialinės ir kultūrinės įtraukties didinimo stiprinant jų aktyvaus dalyvavimo socialiniame gyvenime įgūdžius ir kuriant reikalingą aplinką.

Jeigu šis projektas būtų atrinktas finansuoti Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis, yra numatoma įgyvendinti pagyvenusių žmonių įgūdžių ir kompetencijų tobulinimo priemones: organizuoti anglų kalbos, informacinių paslaugų, kūrybinės saviraiškos, ekologijos ir urbanistikos mokymus senjorams, pakviesti juos dalyvauti tarptautinėje stovykloje „Mobilus senjoras“, išleisti senjorams aktualius leidinius.

Taip pat projektu siekiama sutvarkyti Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos vidinio kiemelio teritoriją, įrengiant kultūrinę erdvę – „Žinių terasą“, kurioje bendruomenė galėtų neformaliai bendrauti ir turtinti savo žinių bagažą.

Antrasis projektas, kurio paraiška bus teikiama taip pat su partneriais iš Rusijos – „Integruok save“. Šio projekto partneris – Gvardeisko municipalinė kultūros įstaiga „Centralizuota Aleksandro T. Tvardovskio bibliotekų sistema“. Projektu siekiama plėsti viešųjų bibliotekų partnerystę pasienio regionuose, gerinant vaikų ir paauglių iš pažeidžiamų ir mažas pajamas gaunančių šeimų integraciją ir socializaciją.

Įgyvendinant projektą, būtų modernizuojama Vaikų ir jaunimo edukacijos centro infrastruktūra ir plėtojamos centro paslaugos. Centro patalpas numatoma formuoti funkcinėmis erdvėmis su jose teikiamomis paslaugomis – edukacijai, laisvalaikiui, kūrybai ir saviraiškai. Projekte numatomos tikslinės grupės ir su vaikais ir paaugliais dirbančio personalo mobilumo priemonės.

Savivaldybės taryba paskutiniame vykusiame posėdyje pritarė abiejų projektų įgyvendinimui ir skyrė bibliotekai lėšų privalomam finansiniam indėliui į projektų biudžetus. Jau parengti projektams įgyvendinti būtini dokumentai, iki 2020 m. balandžio 30 d. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos jungtiniam techniniam sekretoriatui bus pateiktos ir projekto paraiškos.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra